Yurtlar Müdürlüğü

Tamamı kampüs içerisinde olan 5.500 yatak kapasiteli yurt imkanlarımız ile Yakın Doğu Üniversitesini tercih eden öğrencilere eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunuyoruz.

Şehir merkezine öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlayan ve kampüs içerisinde yer alan konaklama imkanları; her bütçeye uygun yurt odalarının yanı sıra apart daireler (1+1, 2+1 ve 3+1) ve rezidans seçenekleri ile öğrencilerin kendi konfor alanlarını oluşturabilmeleri için düzenlenmiştir.

Fiziksel koşullardaki rahatlık, konfor ve uygun fiyat olanakları ile yurt sorumlularımızın kontrolünde kampüs içerisinde kalite standartları gereği belirlenen kurallar çerçevesinde, tüm genel alanlarda temizlik hizmeti verilmektedir. Yurtların güvenliği 24 saat boyunca; dış alan ve ortak mekanlarda bulunan kamera sistemleri, kartlı giriş sistemleri ve güvenlik görevlilerince sağlanmaktadır.
Konaklama alanında yaşayan öğrencilere oluşabilecek arızaları dijital ortamdan bildirme ve takibini yapabilme imkanı sağlanırken, kampüs içerisinde yer alan yeşil alanlar, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, olimpik yüzme havuzu, spor kompleksi ile eğitim ve öğretimi destekleyici sosyal imkanlar sunulmaktadır.

Değerli öğrencilerimizin sorumluluğunu taşıyan, alanında uzaman ve tecrübeli personeliyle Yurtlar Müdürlüğü, görevini aksatmadan sizlere hizmet sunmaya devam ediyor.

Ailesinden ayrı ve uzakta yaşayan öğrencilerimizin aile sıcaklığıyla hizmet sunan hayatını kolaylaştıran yaşam merkezlerimizde, öğrencilerimizin üniversite hayatı boyunca temiz güvenilir, aile ortamını aratmayacak, eğlence, kültür, sanat ve sağlık alanları ile de sosyalleşmesini destekleyici, sıcak bir yaşam sunmak için sizleri yaşam alanımıza bekliyoruz.