Yakın Doğu TV – Yakın Doğu FM

Yarınlar için birkaç adım önde olmanın en önemli koşullarından biri de medyayı doğru kullanabilmektir. Bu amaçla hayata geçen Yakın Doğu TV ve Yakın Doğu FM, içinde bulunduğu İletişim Fakültesindeki tüm öğrenciler için, hem gerçek ortamında öğrenme sürecini geliştirmek, hem de profesyonel yayıncılığın önemli noktalarını aktarmak amacıyla bir eğitim ve uygulama laboratuvarı görevi görüyor.

Yakın Doğu TV ve Yakın Doğu FM bünyesinde yer alan, son teknolojiyle oluşturulmuş yayın stüdyoları, 3 prodüksiyon stüdyosu, reji üniteleri, canlı yayın alt yapısına sahip 200 kişilik amfi, yapım ve yayın ünitelerinde öğrencilerimiz teorinin yanı sıra pratik eğitim alabiliyor. Bu çok yönlü eğitimi alan öğrencilerimiz, tüm yerel ve uluslararası medya kuruluşlarında çalışabilecek düzeyde teknik ve zihinsel beceriye sahip oluyor. Yakın Doğu FM’i 88.00 frekansından dinleyebilirsiniz.

Son on yılda medya endüstrisini kasıp kavuran dijital devrim, televizyon ve radyo prodüksiyonu hakkında öğrenmeyi her zamankinden daha heyecan verici hale getirdi.


TV, radyo ve diğer sosyal medya platformları için içerik üretme, görsel hikaye anlatımı ve bunların nasıl üretileceği konusunda Yakın Doğu TV dünyadaki gelişmeleri yakından izlemekte ve uygulamaktadır. Kamera becerileri ve düzenleme, radyo kaydı ve TV-Radyo stüdyosu prodüksiyonu alanlarında uzmanlaşmayı seçebilir ve seçtiğiniz medyada bir dizi gerçek, kurgu ve eğlenceli projeler üretebilirsiniz.

Yakın Doğu TV ve Yakın Doğu FM gerçek, kurgu ve akademik formatlarda kendi filmlerinizi ve radyo paketlerinizi üretecek ve bunları diğer medya platformları için içerik oluşturmakta kullanacaksınız. Seçtiğiniz medyada bir dizi belgesel, drama, haber ve sosyal medya yayını üretebilirsiniz. Bunun yanı sıra, günlük çalışmalarda çağdaş medya teorileri, medya üretimindeki değişikliklerin sosyal ve ekonomik etkisini keşfetmenize yardımcı olur.

Kıbrıs’ın en büyük kampüsünde ve Üniversitesinde yer alan stüdyolarımız üniversitenin nabzını, üretimini ve eğitim çalışmalarına her geçen gün yeni teknolojiler ile katkı koymaktadır. Kıbrıs'taki bir çok medya kuruluşu ile birlikte çalışmalarını sürdüren kurumumuz her yıl sayısız medya uzmanı yetiştirmekte ve medya şirketleriyle endüstri odaklı projeler üzerinde çalışmaktadır.