Spor

SPOR VE SAĞLIK
Eğitim alanında Kıbrıs’ta ve dünyada önemli bir referans noktası haline gelen Yakın Doğu Üniversitesi, sportif alanda gerçekleştirdiği örnek atılımlarla da ada sporunun uluslararası arenaya taşınmasına ve kıtalara damga vuran bir ivme kazanmasına öncülük ediyor. Futbol hariç diğer tüm dallarda 1.651 lisanslı sporcu ile şampiyonluklara imza atan üniversitemiz, kampüs içerisinde yer alan olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, futbol sahası, jimnastik salonu, açık ve kapalı spor salonları, kültür merkezleri ile çeşitli sosyal, sportif ve kültürel olanaklar sunuyor.

Kampüs içerisinde yer alan tenis kortları, futbol sahası ve basketbol sahası halka açık ve ücretsizdir.

OLİMPİK YÜZME HAVUZU
Ülkemizin ilk ve tek olimpik kapalı yüzme havuzu olma özelliğini taşıyan tesisimizde, modern iç donanımı ile merkezi ısıtma sistemi, 1.000 kişilik seyirci kapasitesi ve kafeteryası bulunuyor. Tesiste su topu, kule atlayışı ve su balesi gibi spor faaliyetlerinin yanı sıra, yüzmeye yeni başlayanlar için de yüzme kursları düzenleniyor.

RA25 SPOR SALONU
NEU RA25 basketbol, hentbol, voleybol ve badminton gibi spor branşlarının organizasyonlarının yapılmasına imkan sağlamakta, özel ses sistemi ile çeşitli tören ve konserlerin de düzenlenebileceği uluslararası kriterlere uygun olarak donatıldı.

SPOR KULESİ
Spor Kulesi, her yaş grubuna, uzman eğitmenleri ile en son teknolojik cihazlarla bilinçli, planlı ve programlı bir spor hizmeti sunmaktadır. Yeni spor trendleri olan Inbody, Bodyshape yürüyüş bandı, Kriyoterapi sauna ve Vacu Activ Bodyshape cihazları ile hizmet veriliyor.

Spor kulesinde, son teknoloji kardio cihazları ile fitness, step, aerobic, spinning, TRX, Kangoo Jumps, Total Body, Uzak Doğu sporları ve daha birçok branşta hijyenik bir ortamda spor yapma imkanı sunuluyor. Pilates, Yoga, Functional Balance, X Body, Zumba, Spinning, Boks, Brazilian Jiu Jitsu, Shotokan Karate, Kettlebell, Jimnastik gibi sayısız seans gruplarının yanı sıra, yaş gruplarına özel dans eğitimleri veriliyor. Spor branşları yanında sporcu beslenmesi ve ürünleri ile diyetisyen hizmeti eşliğinde Çocuklar ve Kadınlara Özel Bölümler ile uygun hizmet veriliyor.

Özel gereksinimli bireyler için de kendilerine özel olarak hazırlanan programlarla uzman eğitmenler tarafından spor yapabilme imkanı tanınıyor. Spor Kulesi’nde uzmanlaşmış eğitmenler tarafından kişilerin ihtiyaçlarına göre programlar hazırlanırken testler de yapılıyor.

Spor Kulesi Broşürü