Sağlık

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi

Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Hastaneleri öğrencilerimize 7/24 sağlık imkanı sunmaktadır.

Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde, 55,000 metre kare kapalı alana sahip olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, fonksiyonel olarak üç, dört ve dokuz katlı üç ana bloktan oluşmakta, 22’si VIP olmak üzere, 209 tek kişilik hasta odası, 8 ameliyathane, 30 yoğun bakım ve 17 yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Sağlıkla ilgili bütün testlerin yapılabileceği tahlil laboratuvarları, tanıda etkin rolü bulunan en gelişmiş görüntüleme cihazlarının bulunduğu Radyoloji Merkezi, özellikle kanser vakalarının teşhisi ve tedavisinde çok güçlü donanıma sahip Nükleer Tıp ve Radyoterapi Merkezi, tamamen dijitalize 84 adet doktor muayene odası ile poliklinik hizmetlerini en üst düzeyde ve güven ortamında hastalara sağlamaktadır.

Uluslararası standartlar ve ”Joint Commision International” (JCI) akreditasyon kriterlerine uygun olarak yapılan hastane, hastaların gerek medikal, gerekse diğer ihtiyaçlarını bu standart ve kriterlere paralel olarak sunmaktadır.

Hasta güvenliği ve hasta haklarının ön planda tutulduğu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, başta Kıbrıs ve Türkiye olmak üzere, İngiltere ile Dünya’nın çeşitli yerlerinde yaşayan Türkler ile uluslararası hastalara, medikal altyapısı, uzman kadroları ve ileri teknolojileri ile sağlık hizmetleri vermektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde, yurt dışından gelen hastalara ”Uluslararası Hasta Koordinasyon Merkezi” hizmet vermektedir. Bu merkez, yabancı hastaların Kuzey Kıbrıs’a ulaşımlarını, konaklamalarını, ülke içindeki tur ve transferlerini planlamanın yanında, hastanede kendi dillerinde iletişim kurmalarını sağlayarak, hastaların sağlıklarına kavuşmasının ardından da ülkelerine güvenle dönmelerini koordine etmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi web sitesini incelemek için tıklayınız.

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi


Kıbrıs Üniversiteleri bünyesinde kurulan ilk Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 8500 m2 alanda hizmet vermektedir. Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, hasta güvenliği ve sağlık alanında kalite standartlarını oluşturmuş olan JCI ( The Joint Commission International) akreditasyon belgesine sahiptir.
Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi klinikleri dünyanın en gelişmiş ülkelerinde kullanılan teknolojik donanım, yöntem ve malzemelerle ağız, diş, ve çene sağlığı ve rahatsızlıklarına yönelik hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. İmplantoloji, estetik diş hekimliği, koruyucu diş hekimliği, özellikle engelli ve uyumsuz çocuklar başta olmak üzere sedasyon gerektiren hastaların tedavisi için bilinçli sedasyon gibi modern diş hekimliğinin güncel uygulamaları klinik programı içerisinde yer almaktadır. Birçok hastane, ve klinikte eksikliği bilinen, engelli hastaların tedavisi için özel olarak oluşturulmuş ‘engelli ünitesi’ hazır bulunmaktadır.

Hastane klinkleri içinde halen dünya diş hekimliğinde bile çok az sayıda bulunan dental dijital tomografi cihazı ve hastanın daha az radyasyon almasını sağlayan diğer modern dijital görüntüleme ekipmanları ile hizmet verilmektedir. Dijital görüntüleme elinde röntgen filmini taşıması devri sona ermiş olup sisteme dahil edildiğinde dünyanın her tarafına bu verileri elektronik ortamda aktarabilecek alt yapı mevcuttur.

Yakın Doğu Üniversitesitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi web sitesini incelemek için tıklayınız.

SGK KAPSAMINDA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ
Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Hastanesi, KKTC’de okuyan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamındaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerine ücretsiz sağlık hizmeti sağlıyor. Öğrenciler ücretsiz sağlık hizmeti kapsamında Yakın Doğu Hastanesindeki Acil, Poliklinik, Operasyon birimleri dahil tüm tıbbi birimlerden yedi gün, yirmi dört saat (7/24) yararlanabiliyor.