Doç. Dr. Sezer KANBUL
Meslek Yüksekokulu Müdürü

1986’da Sivas’ta doğdu. İlköğretiminin ilk 4 senesi 23 Nisan İlkokulunda tamamladıktan sonra orta öğretimini Bayraktar Ortaokulu ve Lefkoşa Türk Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Lefkoşada’da Yakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği-2007 yılında, Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilimdalı (A.B.D) Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. Doktora eğitimi devam etmektedir.

2007-2009 yılları arasında yarı zamanlı olarak görev almış ve 2009 yılından itibaren tam zamanlı olarak görev yapmaktadır. Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında Yeni Yüzyıl Anaokulu için Avrupa Birliğinin hibe programı “Yenilik ve Değişim için Okulların Açılımı (School’s Initiative For Innovation and Change)” görev almıştır.

Akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Çok sayıda Ulusal ve Uluslararası (KKTC,Türkiye) düzenlenen bilimsel toplantılara katıldı. Ayrıca Kıbrıs Eğitim Bilimleri Derneği denetleme kurulu üyeliği yapmaktadır. Bekardır. İngilizce bilmektedir.