Tanıtım Müdürlüğü

Yakın Doğu Üniversitesi Tanıtım Birimi, Yakın Doğu Üniversitesi’nin dış dünyaya açılan yüzü olarak, kurumun doğru tanıtılmasına, hedef kitle üzerinde olumlu imaj oluşturmasına, tercih edilirliğinin artırılmasına ilişkin çalışmalar yürütür. Fuar, seminer, söyleşi, okul ve dershane ziyaretleri gibi faaliyetler bu çalışmaların başlıcalarıdır. Tanıtım Müdürlüğü kendi içinde KKTC ve TC olmak üzere iki ’ye ayrılmaktadır;

Türkiye Bölge Temsilcilikleri: Bölgenin sorumluluk alanı içerisinde yer alan illerde, merkez ofisin tebliğ ettiği tanıtım stratejilerinin uygulanması, yeni strateji ve uygulamaların geliştirilmesi, merkez ofise sunulması ve onaylanan uygulamaların hayata geçirilmesidir.

Ofis bütçesinin belirlenen kurallar çerçevesinde planlaması ve uygulanması. Aday öğrenci bilgi hattı, whatsapp destek hattı, e-posta, sosyal medya gibi kanallarla üniversite ile doğrudan temasa geçen aday öğrencileri, velileri vb., bilgilendirmek, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, lise ve dengi eğitim kurumları, RAM, odalar, valilik, belediyeler, basın ve diğer medya kuruluşları vb. paydaşlar ile iyi ilişkiler geliştirmek ve YDÜ’yü en iyi şekilde tanıtmaktır.

Üniversitenin temsil edilmesi, tanıtımının yapılması, kurum, kişi, veli ve öğrencilere bilgi verilmesi, üniversite ve yurt kayıtlarının yapılmasıdır.

Türkiye Temsilcilik iletişim bilgileri; https://aday.neu.edu.tr/kayit-burolari-ve-temsilcilikler/

KKTC Tanıtım Ofisi: KKTC sınırları içerisinde resmi ve özel kurumlara ziyaret gerçekleştirerek, Yakın Doğu Üniversitesi’nin temsil edilmesi, tanıtımının yapılması, kurum, kişi, veli ve öğrencilere bilgi verilmesi, kayıt işlemleri ile ilgili yönlendirme yapılması.

Aday öğrenci bilgi hattı, whatsapp destek hattı, e-posta, sosyal medya gibi kanallarla üniversite ile doğrudan temasa geçen aday öğrencileri, velileri vb, bilgilendirmek. KKTC vatandaşı ve KKTC’de bulunan herhangi bir ortaöğretim kurumunda kesintisiz 4 yıl süreyle eğitim gören TC uyruklu vatandaşlar için yapılan Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavının yürütülmesidir.

Tanıtım ve Halkla İlişkiler Ofisi İletişim Bilgileri
Tel: +90 392 680 2000 Dahili – 5328-5367-5408-5774-5775-5776
E-posta: [email protected]
Whatsapp numarası: +905488430535