Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Yakın Doğu Üniversitesinin hayata geçirdiği projeler, akademik çalışmalar, araştırmalar ve yükseköğretim hizmetlerinin tanıtılması ile toplumun bilgilendirilmesine yönelik içerikler hazırlar. Bu içeriklerin yazılı, görsel ve işitsel medyada yer almasını sağlayacak iletişim planlamasını yapar. Yakın Doğu Üniversitesinin bilimsel, kültürel, sanatsal faaliyetlerinin daha görünür olmasını sağlamayı amaçlar.

Yakın Doğu Üniversitesinin toplum için bilim ilkesine bağlı olarak kamuoyunu bilgilendirmek için sağlık, eğitim, tarih, sanat ve daha birçok konuda bilgilendirici içerikler hazırlayarak medyada yer almasını sağlar.

Yakın Doğu Üniversitesi ve bağlı kurumları ile ilgili haber değeri taşıyan konuları düzenli olarak medya ile paylaşır. Aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi yönetiminin medya mensupları ile iletişimlerini yürütür. Yakın Doğu Üniversitesi ve bağlı kurumlarının kamuoyu önünde kendilerini doğru ifade etmelerine, marka değeri ve itibarının güçlendirilmesine katkı sağlamayı amaçlar.

Yakın Doğu TV, Yakın Doğu FM ve Yakın Doğu Yayınları’nın iş planını oluşturarak alanlarına uygun içerik üretimi yapmalarnı sağlamayı amaçlar.

Yakın Doğu Üniversitesi ve fakültelerinin akademik ve sosyal etkinliklerini, başta öğrencileri olmak üzere bütün topluma duyurmak ve bilgilendirmek için bülten ve dergi hazırlayarak yayımlar.

Yakın Doğu Üniversitesi Yayınları
Yakın Doğu Üniversitesi Yayınları bünyesinde bilim, kültür ve sanat alanlarında nitelikli kitaplar yayımlayarak üretilen bilgilerin akademik çevrelerin yanı sıra genel okur kitlesiyle de buluşmasını hedefler.

Yakın Doğu Üniversitesi Yayınları ile akademisyen ve araştırmacılarımızın özgün çalışmalarını okuyucu ile buluşturmayı amaçlar. Böylece ülkemizin bilimsel ve entelektüel birikimine katkıda bulunmayı hedefler.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinin altı ayda bir okuyucuyla buluşan “Yakın Sağlık” dergisini hazırlayıp yayımlar.

Yakın Doğu Üniversitesi ve fakültelerinin akademik ve sosyal etkinliklerini, başta öğrencileri olmak üzere bütün topluma duyurmak ve bilgilendirmek için dergi, bülten ve kataloglar hazırlayarak yayımlar.

Yayınlarımızı incelemek için tıklayınız.