Size Sunduklarımız
Acil Durumlar

Sağlık, güvenlik, yangın gibi tüm acil durumlar için 24 saat süresince görev yapmakta olan müdahale ekiplerimize 256 no.’lu iç hattan ulaşılabilmektedir.

Güvenlik

Kampüs alanı, 24 saat üniversitemizin deneyimli güvenlik personeli ile kontrol ve denetim altında tutulmaktadır.

Temizlik

Tüm yurtlarımızın genel temizliği sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak temizlik elemanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Yiyecek ve İçecek Olanakları

Yurtlarımızda her gün saat 00:00’a kadar kantin hizmeti verilmektedir. Bazı yurtlarımızda yiyecek ve içecek otomatları da bulunmaktadır. Bunun yanında birbirinden farklı yiyecek ve içecek hizmetleri sunmakta olan bir çok tabldot ve seçmeli restorant, kafeterya, fast-food, pastane vb. işletmeler bulunmaktadır.

Mutfaklar

Tüm yurtlarda mutfaklar bulunmaktadır. Bu mutfaklarda, yemek masaları ve sandalyeleri, evyeli mutfak tezgahı ve malzeme dolaplarının yanı sıra elektrikli ocak öğrencilerimizin ortak kullanımlarına sunulmaktadır.

Oda Mefruşatı

Yurtlarımızda konaklayan her öğrencimize yatak, yatak koruyucu verilmekte olup, diğer mefruşat (nevresim, pike, battaniye gibi) öğrencilerimiz tarafından temin edilmektedir.

Döşeme Demirbaş

Yurt standartlarına uygun olarak odalarımızda her öğrenci için karyola-ranza, çalışma masası, kitaplık, elbise dolabı, sandalye, buzdolabı, televizyon ve telefon cihazı bulunmaktadır.

Ulaşım

Yurtlarımızın Lefkoşa Şehir Merkezi ile bağlantısı, tarifeli özel servis araçlarımızla sağlanmaktadır. Servis araçlarımız tüm öğrencilerimiz için ücretsizdir.

Bakım Onarım

Elektrik, elektronik, tesisat, inşaat, marangozluk gibi teknik konularda gerekebilecek her türlü müdahaleyi anında yapabilecek düzeyde bakım-onarım ekiplerimiz sürekli görev yapmaktadır

Sağlık Hizmetleri

Öğrencilerimizin acil sağlık hizmetlerini karşılamak amacıyla sağlık merkezimiz bulunmaktadır. Ayrıca kampüsümüzde yedi gün 24 saat deneyimli personeli ile hizmet veren Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinden sağlık hizmeti alınabilmektedir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti

Tüm öğrencilerimizin faydalanabilecekleri Hukuk Fakültesi binasında bulunan Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi uzman kadrosu ile ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Çalışma Odaları ve Atölyeler

Tüm yurtlarımızda çalışma odaları ve çizim masaları bulunmaktadır.

Elektrikli Cihaz Kullanımları

Yurtlarımızın öğrenci odalarında soba, radyatör, ocak, mikrodalga, fırın, klima, holojen aydınlatma gibi aşırı yük çeken elektrikli cihazların kullanılmasına güvenlik nedenleri ile izin verilmemektedir.

İnternet

Yurt odalarında UTP kablolu ağ bağlantısı standart olarak bulunmaktadır. Öğrencilerimiz 100 megabitlik Yakın Doğu ağına bağlanarak akademik amaçla internet olanaklarından ücretsiz yararlanabilmektedirler.

Isınma

Yurtlarımızın iç mekanları merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır.

Tüm Yurtlarımıza hizmet veren çamaşırhanemiz bulunmaktadır. (Konuk Evi altı) Kampüs içerisinde kuru temizleme hizmeti de verilmektedir

Alışveriş Olanakları

Üniversitemiz kampüsü içerisinde öğrencilerin gereksinimlerini en uygun bir şekilde karşılayabilecekleri alışveriş hizmeti verilmektedir.

Otopark

Yurtlarımızın etrafında otoparklarımız bulunmaktadır.

Posta-Kargo Hizmetleri

Kampüsümüzde posta idaresine ait şube bulunmakta olup, öğrencilerimizin posta ve kargo ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yönde hizmet vermektedir. Ayrıca öğrencilerimiz adına gelen kargo ve postaların teslimi sağlanmaktadır.

Spor Tesisleri

Kampüsümüzde öğrencilerimizin faydalanabileceği spor tesislerimiz bulunmaktadır. ( Spor Kulesi, kapalı yüzme havuzu, basketbol, voleybol, tenis kortu, halı saha, Sağlık ve Kondisyon Merkezi)

Telefon Hizmetleri

Yurt odalarımızda statüsüne göre dahili telefon hizmeti, ayrıca bazı yurt girişlerimiz ile Atatürk Kültür Kongre Merkezi ve Kütüphane binamızda ankesörlü telefon hizmetleri verilmektedir. Odalarımızdaki telefonlar aracılığı ile öğrencilerimize doğrudan ulaşılabilmektedir. (Örnek 0392-680-2020, oda no ve yurt no dahil edilir.)

Bankalar/ATM’ler

Kampüs içerisinde kendi bankamız olan Yakın Doğu Bank şubesi, Ziraat Bankası, İş Bankası şubeleri ve ATM’leri öğrencilerimizin hizmetindedir.