Zorlu Mücadelede Gülen Taraf YDÜ… Yakın Doğu Üniversitesi: 72 – Hatay B.Ş.B: 68
Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2016, 15:55
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:18
Zorlu Mücadelede Gülen Taraf YDÜ… Yakın Doğu Üniversitesi: 72 – Hatay B.Ş.B: 68

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı “Dr. Suat GÜNSEL Kupası"’nda ikinci maçında karşılaştığı Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni 72 - 68 yendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi RA25 Spor Salonu’nda yer alan maçta, ilk periyotta 12 - 11 üstünlük sağlayan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı ilk devreyi 33-31 önde bitirdi. Üçüncü periyot 50-37 Yakın Doğu Üniversitesi üstünlüğü ile tamamlandı. Yakın Doğu Üniversitesi’nin üstünlüğünü sürdürmeye devam ettiği dördüncü periyotta ise Hatay Büyükşehir Belediyesi son saniyelerde elde ettiği üç sayı ile maçı 58- 58’lik skorla uzatmaya götürdü. Çekişmeli geçen uzatma süresinde Yakın Doğu Üniversitesi 14-10’luk skor ile maçı 72-68 maçı kazanan taraf oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde Olcay Çakır TURGUT 16 sayı, 5 ribaunt, 1 asist, Angelica Dainelle ROBINSON 18 sayı, 10 ribaunt, Anna VAJDA 11 sayı, 7 ribaunt, Bahar ÇAĞLAR 5 sayı, 7 ribaunt, 2 asist ile maçta iyi performans sergileyen isimler oldu.

Hatay B.Ş.B’de, Katerina SNYTSINA 14 sayı, 6 ribaunt, Natalie HURST 16 sayı, 4 ribaunt, 1 asist, Dragana STANKOVIC 11 sayı, 7 ribaunt, Bahar ÖZTÜRK 13 sayı, 7 ribaunt, 3 asist ile oynadı.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin Güçlü Takımlarından Biri ile Heyecanlı bir Maç Oynadık”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu Zafer KALAYCIOĞLU yaptığı kısa değerlendirmede, ligin güçlü takımlarında biri olan Hatay B.Ş.B ile zorlu bir mücadeleden galip ayrılmanın sevindirici olduğunu söyledi. Koç Zafer KALAYCIOĞLU, “İki takımı da gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Her iki takımın oyuncuları da çok iyi mücadele ortaya koydu. Son saniyelerde Hatay’ın elde ettiği momentum ile maç uzatmaya gitti. Çok çekişmeli ve heyecanlı bir uzatma periyotu yaşandı. Lig öncesi hazırlık maçları önemli sınavlar. Bu maçları kazanmak önemli olsa da asıl dikkat edilmesi gereken konu oyun sistemimizi tam manasıyla takıma adapte edebilmek. Yeni sezon adına iddialı olduğumuzu daha önce birçok defa söylemiştim. Bu hazırlık maçlarıyla sezona en iyi şekilde hazırlanıyoruz.” dedi.