Yüksek Öğretimde Akreditasyon ve Kalite Güvencesi, Yakın Doğu Üniversitesinde İrdelendi…
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2018, 16:18
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 14:17

Yükseköğretimde kalite standartlarının oluşturulması ve bu alanda uluslararası uyumluluğun sağlanabilmesi için çalışmalar yürüten Yakın Doğu Üniversitesi Kalite ve Akreditasyon Koordinatörlüğü etkinlikleri kapsamında, Program Akreditasyonu ve Kalite Güvencesi konulu konferans gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Üniversitesi Kalite ve Akreditasyon Koordinatörlüğü’nün eğitim-öğretim programlarının akreditasyonu ile ilgili etkinlikler kapsamında düzenlenen toplantıda, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) ve Yüksek Öğretim Kalite ve Akreditasyon Kurulu değerlendiricisi Prof. Dr. Fatma Çiğdem Güldür “Program Akreditasyonu ve Kalite Güvencesi” başlıklı konferansı verdi.


Prof. Dr. Güldür konuşmasında, MÜDEK’in amaçları, yürütülen çalışmalar, değerlendirme ölçütleri, eğitim amaçları, eğitim programı, alt yapı ve desteklerler ile ilgili bilgiler aktardı.

Üniversitenin çeşitli akademik birimlerinden dekanlar ve öğretim elemanları katıldığı konferansta, Prof. Güldür’ün akreditasyon süreci ve kendi deneyimlerini paylaştığı konuşmasının ardından konuya ilişkin görüş ve öneriler tartışıldı.