YÖDAK Girne Üniversitesi Kampüsünü Gezdi
Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2015, 15:11
Son Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 09:14


- 2016-2017 Ders yılına tamamlanması planlanan Girne Üniversitesi Hastanesi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi Projeleri yerinde anlatıldı.

- Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi’nin ruhunu ve amaçlarını anlattı.

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş ve YÖDAK Üyeleri Prof. Dr. Olgun Çiçek, Prof. Dr. Mehmet Hasgüler ve Prof. Dr. Ahmet Pehlivan’dan oluşan YÖDAK heyeti, Girne Üniversitesi kampüsünü gezdi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve diğer yetkililer tarafından karşılanan YÖDAK heyetine, Girne Üniversitesi kampüsü, devam eden projeler, gelecek projeleri ile birlikte Girne üniversitesi vizyonu detaylı bir şekilde anlatıldı.

Ziyarette YÖDAK Heyetine Girne Üniversitesi’nin 2016-2017 akademik yılında faaliyete başlayacak Girne Üniversitesi Hastanesi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık fakülteleri hakkında detaylı bilgi verildi. Girne Üniversitesi yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirme kapsamında başta Girne Üniversitesi Hastanesi, Tıp ve Eczacılık Fakültelerinin temellerinin yakın zamanda atılacağı ve 2016-2017 ders yılının başında hazır olacağı vurgulandı. Girne Üniversitesi Hastanesi ile Tıp ve Eczacılık Fakültelerinin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakülteleri’nin bilgi birikimi ve altyapısal tecrübesi üzerine inşa edileceğinin altı çizilen ziyarette bu vizyonla faaliyete başlayacak olan hastanenin ve fakültelerin gerek bilimsel donanımı gerekse teknolojik altyapısının en üst seviyede olacağı, ve bu sayede öğrencilere her türlü eğitim ve araştırma imkanının sağlanacağı vurgulandı.


Girne Üniversitesi Hastanesi Eylül’de açılacak….

2016 yılında hizmete girecek Girne Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Acil Tıp, Adli Tıp, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Dahiliye, Göğüs Hastalıları, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Radyoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Spor Hekimliği, Tıbbi Genetik, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Kalp ve Damar Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Estetik Cerrahi, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Ağız ve Diş Sağlığı, Beslenme ve Diyetetik bölümleri ile son teknoloji ile donatılmış Check-up Merkezi, Kan Bankası, laboratuvarlar, ameliyathaneler, Hemodiyaliz Ünitesi, ve Fizik Tedavi Merkezi bulunacak. Uluslararası standartlar ve tıbbi kriterlere uygun olarak inşa edilmekte olan Girne Üniversitesi Hastanesi, Girne ve çevre bölgelerde yaşayan halka yüksek kaliteli sağlık hizmeti verecek.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi’nin Ruhunu ve Amacını Anlattı…

YÖDAK heyetinin ziyaretlerinden duyduğu mmemnuniyeti dile getiren Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, “YÖDAK heyetinin Girne Üniversitesi’ni gelip ziyaret etmeleri çok önemli, yapılan ve yapılması planlanan tüm projeleri yerinde göstermekten mutluluk duyuyoruz. Girne Üniversitesi, yeni kurulan bir üniversite olmasına karşın, Yakın Doğu Üniversitesi’nin 35 yıllık birikimi ve tecrübe mirası üzerine kurulduğu için yere sağlam basan ve çok hızlı gelişen bir eğitim yuvası olarak ön plana çıkmaktadır. Hem Yakın Doğu Üniversitesi hem Girne Üniversitesi olarak yüksek öğrenimin hem toplumumuz hem de insanlık için ne kadar önemli ve değerli olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle hareket ederek yatırımlar yapıyoruz; araştırma-geliştirme imkanları sağlıyoruz ve toplumu ileriye götürecek dinamiklerin kaynağı oluyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi olarak 35 yılda yaptıklarımızın üzerine Girne Üniversitesi çatısı altında da devam ederek yüksek öğretime ve yüksek öğretimdeki gelişmelere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Girne Üniversitesi Hastanesi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakülteleri’nin temellerini kısa sürede atıyoruz ve amacımız 2016-2017 öğretim yılının başında açılışlarını yapmaktır” dedi.


Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş: “Girne Üniversitesi’nde Yüksek Öğretim Alanına Yönelik Gördüklerimizden Kıvanç ve Gurur Duyduk”

Girne Üniversitesi’ni ziyarette açıklamalarda bulunan YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, Girne Üniversitesi kampüsünü gezerken duydukları mutluluğu dile getirdi. “Bugün YÖDAK Başkanı ve üyeleri olarak Girne Üniversitesi’ne yapmış olduğumuz ziyaretten büyük bir mutluluk ve gurur duyduk. Yapılan yatırımların büyüklüğünü yerinde görme fırsatı bulduk. Yatırım kalitesi ve vizyon olarak Yakın Doğu Üniversitesi’nin mirasını alan ve üzerine artılar koyan bir kurumu ziyaret ettik. Mevcut eğitim yapısını daha da güçlendirerek sürekli yeni projeleri ile karşımıza çıkan Girne Üniversitesi’ni gezerken, mevcut ve gelecekteki projelerini dinlemekten büyük kıvanç duyduk. Şu anki fakülteleri ve yeni açılacak Girne Üniversitesi hastanesi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi gibi yeni fakültelerin projeleri ülkemiz ve yükseköğrenimiz açısından kıvanç ve gurur kaynağı. Yüksek öğretim bizim geleceğimiz, geleceğimizi ve toplumumuzu şekillendirecek en önemli etkendir. Ülke insanına katkı sağlama ve yüksek öğretimin kalitesini artırma anlamında bugün gördüklerimizden çok büyük bir keyif aldık. Bugüne kadar yüksek öğretim alanında Yakın Doğu Üniversitesi’nin mevcudiyeti bellidir; Girne Üniversitesi de gördüğümüz üzere Yakın Doğu Üniversitesi’nin gelişim sürecini bir artı olarak gelişiminde, vizyonunda ve projelerinde yansıtmaktadır. Bugün gördüklerimiz KKTC için çok büyük bir değer ve gördüklerimizden büyük bir kuvvet ve güç aldık. Girne Üniversitesine yapılan yatırımların ülkemize ve insanımıza yapılan yatırımlar olarak görüyoruz” dedi.