YDÜ’den Turizm Atağı
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2016, 00:17
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:45

Yakın Doğu Üniversitesi ülke içi katmadeğerin artmasına yönelik olarak 2016 yılında Sağlık Turizmi başta olmak üzere spor ve eğitim turizminde uluslararası alanda atağa hazırlanıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Rusya ile yaşanan uçak krizinden ötürü Antalya’da oda fiyatlarının düşmesi nedeniyle, Kuzey Kıbrıs Turizmi’nin olumsuz etkileneceğine yönelik endişelerin artması üzerine YDÜ’nün, Sağlık Turizmi başta olamak üzere eğitim ve spor turizmi gibi alternatif alanlarda Kuzey Kıbrıs’a daha fazla kişinin getirilmesi ve ülke içi katmadeğerin arttırılmasına yönelik uluslararası platforumdaki faaliyetlerini genişleteceği belirtildi.


Alternatif Turizm Çeşitlerinin Gelişmesi Hayati…

Ülkemiz için başta sağlık turizmi olmak üzere sürdürülebilir, alternatif turizm çeşitlerinin gelişmesinin hayati öneme haiz olduğunu belirten YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan, Rusya ile yaşanan krize bağlı olarak Rus turistlerden boşalan yerlerin dolması için gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından daha fazla turistin ilgisini çekebilmek için başta Antalya olmak üzere Türkiye’de oda fiyatlarının düştüğünü belirtti.

Günsel’den Ülke Turizmine Tam Destek…
Türkiye’de yaşanan bu gelişmelerin Kuzey Kıbrıs’ta endişe yaratmasının doğal olduğunu belirten Savaşan, “ülke turizmimize sürdürülebilir temellerde alternatif turizm çeşitlerinin kazandırılarak gelişmesi için yıllardır YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in insiyatifi ile gerek uluslararası platforumlarda gerekse de yurt içinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı, Anakıtamızda yaşanan gelişmeleri de göz önünde tutarak 2016’da arttıracağız. Amacımız başta Sağlık Turizmi’nde olamak üzere, eğitim, spor gibi alanlarda Kuzey Kıbrıs’ın daha fazla kişi tarafından tercih edilmesini ve bu sayede de ülke iç katmadeğeri arttırmaktır” dedi.

Savaşan son olarak pek çok alanda olduğu gibi Turizm’de de Kuzey Kıbrıs’ın gelişmesi ve tercih edilmesi için YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in desteğinin tam olduğunu sözlerine ekledi.