YDÜ’de Mezuniyet Heyecanı Sürüyor
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2016, 15:46
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:16

Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2015/2016 Güz Dönemi Mezunlarını verdi.
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre mezuniyet törenine, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektör Yardımcı Tümer Garip ,Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu, Prof.Dr. Şenol Bektaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Ünal Şorman  , Dekanlar, öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.


Tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü ve Mühendislik Fakültesi  elemanlarının Müzik dinletisi ardından Mühendislik Fakültesi  öğrencilerinin hazırlamış olduğu kısa film gösterisi ile devam  etti.


Daha sonra, Fakülte birincisi ve yüksek derece ile mezun olan öğrenciler tarafından Türkçe ve İngilizce konuşmalar yapıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı  Sn. Prof. Dr. Ali Ünal Şorman  yaptığı konuşmada; “Bugün, Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak toplam 237 öğrencimizi mezun ediyoruz. 2015 / 2016 Güz Döneminin artık son finalini yapmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz gece gündüz demeden yıllarca çalıştılar çabaladılar ve emeklerinin karşılığını bugün mezun olarak alıyorlar” ifadelerini kullandı.


Prof. Dr. Ali Ünal Şorman konuşmasına şöyle devam etti; “Siz aileler, çocuklarınıza her anlamda destek olurken, bizlerde Yakın Doğu ailesi olarak, evlatlarınızı gerçek hayata hazırlamak için elimizden gelen bütün çabayı sarf ettik. Eğitim hayatlarında onlara güncel akademik bilgileri, ileri teknolojileri öğreterek, en iyi eğitimi verdik. Şuan mezun olacak olan öğrencilerimizin sektörde en iyi durumlara gelecek şekilde eğitim aldıklarından eminiz” dedi.


Prof. Dr. Ali Ünal Şorman, son olarak tüm öğrencilerin yolu açıktır, en iyi yerlere geleceklerini söylerken, Yakın Doğu Üniversitesi olarak bizlerde onlara her zaman yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.


Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fahreddin Sadıkoğlu ise yaptığı konuşmada ; ‘’Bugün sizler için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamanızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Çok güzel bir kampüste eğitim aldınız. Biribirinize saygı,  höşgörü duyarak kendi görüşlerinizi oluşturdunuz.’’ dedi.


Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘‘Sizleri en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan değerli öğretim görevlilerimiz ile birlikte beklentimiz sizin gelecek başarınızdır. Hepinizi yürekten kutlar, başarı ve mutluluğunuzun yaşam boyu devam etmesini dileriz. Yolunuz açık olsun.’’ İfadelerini kullandı.

Ardından sırasıyla diplomaların verilmesine geçildi. Mühendislik Fakültesinde mezuniyet sevincini yaşayan öğrenciler keplerini havaya atmalarının ardından mezuniyet töreni son buldu.