YDÜ Tıp Öğrencileri Birliği ile Türkiye Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) Arasında İşbirliği Başladı
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2015, 14:48
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:02

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği kısa bir zaman önce kurulmasının hemen ardından Türkiye Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) ile anlaşmaya vardı.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa, Kıbrıs (Near East University, Nicosia, Cyprus) Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,  ülkemizde eğitim gören tüm Tıp Fakültesi öğrencilerine ulaşarak, sosyal ve bilimsel alanlarda faaliyet göstererek, geleceğin hekimlerin bilgilerini, vizyonlarını ve becerilerini geliştiren faaliyetlerde bulunmak üzere kurulan Tıp Öğrencileri Birliği, ulusal ve Uluslararası Tıp Öğrencileri birlikleri ile de ilişkilerini geliştirerek tıp fakültesi öğrencilerini ulusal ve uluslararası alanda temsil etmek amacını da taşımaktadır.

Tıp Öğrencileri Birliği, Ülkemizdeki Öğrencileri Türkiye’de de Temsil Etmeye Başladı

İmzalanacak olan protokol ile Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Türkiye'deki üniversitelerin tıp fakülteleri arasında staj değişimi başlıyor.  Yapılacak olan anlaşma sonrasında Türkiye'deki tıp fakültesi öğrencileri Yakın Doğu Üniversitesi hastanesinde stajlarını yapabilecekken, Yakın Doğu Üniversitesi tıp fakültesi öğrencileri de Türkiye'deki çeşitli üniversite hastanelerinde stajlarını yapabilecek.

Doç. Dr. İrfan S. Günsel: “Tıp Öğrencileri Birliği, Öğrencilerin Gelişimine Katkı Sağlayacak”…

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat Günsel'de birliğinin girişimlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yakın Doğu Üniversitesi olarak “Tıp Öğrencileri Birliği”ne her türlü desteği vermeye hazırız. “Tıp Öğrencileri Birliği”, hem bilimsel hem de sosyal bir platform oluşturarak, öğrencilerimizin mesleki gelişimlerinin yanında hayatın hemen her alanında çağın niteliklerine uygun birer sağlık insanı olmalarını sağlayacaktır” dedi.