YDÜ Kadın Basketbol Takımı Ev Sahibi Olarak AGÜ Kayseri Karşısına Çıkıyor
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2015, 13:36
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:17

- Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Oyuncuları ve Başantrenör Alper Durur AGÜ Kayseri Maçı Öncesi Görüşlerini İfade Etti

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi 9. hafta karşılaşmalarında ev sahibi olarak AGÜ Kayseri karşısına çıkacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, maç öncesi görüşlerini ifade eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu Alper Durur ile oyunculardan Hülya Özkan ve Kelsey Bone şunları söyledi;

Alper Durur “Takımıma Güveniyorum”

AGÜ Kayseri maçı öncesi son hazırlıkları yaptıklarını dile getiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur, “AG Kayseri son derece güçlü bir takım, ligin lideri. Daha önce de AGÜ Kayseri ile karşılaştık; ancak bu kadromuzla ilk kez karşılarına çıkıyoruz. Özellikle alan savunması ile karşı takımı zorlayan yapıda bir oyun kurguları var. Takım olarak AGÜ karşısında hem defansif olarak iyi oynamalıyız hem de alan savunmasına güçlü hücum yapmalıyız. AGÜ, Süper Lig’e çok hakim ve değerli oyuncuları, antrenörü olan bir takım. Biz bu sene takım olarak ilk senemiz olmasına rağmen iyi işler çıkardığımızı düşünüyorum. Rakibimiz güçlü ama ben takımıma güveniyorum. Son derece yüksek tempolu ve iddialı bir maç olacağını düşünüyorum” dedi.

Hülya Özkan: “Lideri Değiştirmek İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi sürecini yakından bilen ve katkı koyan oyunculardan olan Hülya Özkan, iddialı olduklarını ifade etti. “Süper Lig’e yükselmek için verdiğimiz mücadelenin daha fazlasını Süper Lig hedeflerimizi gerçekleştirmek için ortaya koyuyoruz. Geçen hafta deplasmanda lig liderini değiştirdik. Bu hafta da ev sahibi olarak lig liderini değiştirmek istiyoruz. Hatay BŞB maçında takım olarak kenetlendik, AGÜ karşısında da yine kenetlenmiş olarak oynayacağız. Sahaya kazanmak için çıkacağız ve tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

Kelsey Bone: “Temposu Yüksek Bir Maç Olacak, Kazanan Taraf Olmak İçin Mücadele Edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Kelsey Bone ise, “zor bir maç demek istemiyorum ama kesinlikle güçlü bir rakibe karşı temposu hiç düşmeyecek bir mücadele vereceğimizi düşünüyorum. AGÜ Kayseri güçlü bir rakip ama biz de özellikle Hatay BŞB maçında neler yapabileceğimizi gördükten sonra daha da motive olarak hazırlandık. Maçtan kazanan taraf olarak ayrılmak istiyoruz” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde Ankara Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma 12 Aralık 2015 Cumartesi günü, saat 13:45’te başlayacak. Karşılaşma TBF TV sitesinden naklen yayınlanacak.