YDÜ İletişim Fakültesi POSTAL-74 Adlı Kısa Filmle Finalist Oldu
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2015, 13:49
Son Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 16:18

- YDÜ İletişim Fakültesi RTC Bölümü öğrencisi Gökalp Yamen çektiği Postal-74 adlı kısa filmle SETEM BAK 3. Akademi Ödülleri Film Festivali’nde Finalist Oldu

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Gökalp Yamen, çektiği Postal-74 adlı kısa filmle SETEM (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği) 3.BAK (Belgesel, Animasyon, Kısa Film ve Uzun Metraj İlk Film) Akademi Ödülleri Kısa Film Festivali’nde finalist olmaya hak kazandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, YDÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fevzi Kasap’ın danışmanlığında çekilen Postal-74 adlı film, daha önce Niğde Üniversitesi Kısa Film yarışmasında yönetmenine 3.lük kazandırırken, Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda da “En İyi Yönetmen” ödüllerini kazandırmıştı. Film, 1974 yılında Kıbrıs’ta İngiliz sömürge yönetiminin kışkırtması ile çıkan Kıbrıslı Türkler ve Rumlar arasındaki çatışmaları konu almaktadır.

Yamen; “İleride Daha Güzel İşler Olacaksa, Desteğini Esirgemeyen Hocalarıma, Aileme Ve Benimle Bu Yolda Yürüyen Ekip Arkadaşlarıma Borçluyum”

YDÜ Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nün yetenekli ve sinemayı seven gençlerinden biri olan Gökalp Yamen, yaptığı açıklamada “En başta bana inanan, hayallerimi küçümsemeyip bu yolda teşvik eden Fevzi hocama, desteğini esirgemeyen hocalarıma ve benimle bu yolda yürüyen ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullanırken, “İleride daha güzel işler olacaksa bunları aileme ve desteğini esirgemeyen fikir ve sanat insanlarına borçluyum” diye konuştu. Yamen, çektiği filmlerle bugüne dek birçok festivalde yarı finale kalarak, bölümüne ödüller kazandırdı.

Haber Videosu