YDÜ Eğitim Fakültesi İspanya’da 8. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı’na Damgasını Vurdu
Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2016, 14:37
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 11:46

- YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel İspanya’da Üst Düzey Temaslarda Bulunuyor
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel başkanlığında bir heyetle İspanya’nın Alcala Üniversitesi’nde düzenlenen  8. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı’na katılan YDÜ Eğitim Fakültesi temsilcileri konferansa damga vurdu…

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi temsilcileri YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel başkanlığında dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında sayılan, İspanya'nın ise en iyi üniversiteleri arasında birinci sırayı alan, kampüsü ise UNESCO tarafından dünya mirası koruma listesine alınan beş üniversite kampüsünden biri olan Alcala Üniversitesi'nde düzenlenen 8. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı'na katıldılar. Konferansta sundukları bildirilerle dikkat çeken YDÜ Eğitim Fakültesi temsilcileri Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, Doç. Dr. Hüseyin Bicen, Yrd. Doç. Dr. Deniz Özcan, Uzman Nüket Gündüz, Uzman Ahmet Arnavut, Uzman Esra Uluçay, Uzman Didem İşlek, Uzman Arzu Soysal Altugan, Naziyet Uzunboylu’dan oluşuyor.


Doç. Dr. İrfan S. Günsel’den İspanya’da Üst Düzey Temaslar…
Heyet başkanı olarak konferansa katılan ve YDÜ Genel Kordinatörü Görkem Bulunç tarafından eşlik edilen YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel planlı üst düzey temaslar çerçevesinde Alcala Üniversitesi’nin Uluslar arası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Miguel Angel Sotelo Vasques, Alcala Üniversitesi’nin bağlı bulunduğu Torrejon De Ardoz  Belediyesi Başkanı Ignacio Vasquez Casavilla ve Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon  ile de bir araya geldi.

İspanya'nın 31 bin nüfuslu Alcala Üniversitesi'nde 4-6 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 1200'den fazla eğitim konulu bildiri sunulan 8. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı'nda KKTC’den YDÜ’nün yanı sıra Amerika, Rusya, İtalya, İspanya, Portekiz, Türkiye, Yunanistan da dahil olmak üzere 59 ülkeden 620 katılımcı yer aldı.