YDÜ, 25. Özel Eğitim Kongresi’nde Başarıyla Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 09 Aralık 2015, 18:11
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:51

Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs (Near East University, Cyprus) İstanbul Üsküdar Üniversitesi ve ÖZDER işbirliğiyle Elite World Business Hotel’de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 25. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nde başarıyla temsil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, İşitme Engelliler Bölümü öğretim görevlisi Uz. Meltem HAKSIZ ve Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlisi Uz. Başak BAĞLAMA Türkiye’ nin çeşitli üniversitelerinden özel eğitim alanından birçok akademisyen ve eğitimcilerin biraraya geldiği 25. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’ nde sundukları bilimsel çalışmalarıyla Yakın Doğu Üniversitesi’ni başarıyla temsil ettiler.

Ulusal Özel Eğitim Kongresi Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ahmet Konrot’ un organizasyon ve bilim kurulunda olduğu kongrede Uz. Meltem HAKSIZ “Özel Eğitim Kurumlarında Çalışan Öğretmenlerin Sınıfta Karşılaştıkları Problem Davranışlara İlişkin Görüşlerinin Belirlenmesi” ve Uz. Başak BAĞLAMA “Özel Eğitim Okullarında Çalışan Öğretmenlerin Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Hazırlama Sürecine İlişkin Tutumları Ve Bu Süreçte Yaşadıkları Güçlüklerin Belirlenmesi” başlıklı çalışmalarını diğer katılımcılara sunarak büyük bir ilgi gördü.

Araştırmacılar; böyle bir olanağı kendilerine sundukları için öncelikle Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel, katkılarından ötürü Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU’ya, ayrıca bu çalışmalara destek ve önerileri ile katkı sağlayan Prof. Dr. Gönül AKÇAMETE, Yrd. Doç. Dr. Ahmet YIKMIŞ ve Yrd. Doç. Dr. Mukaddes SAKALLI DEMİROK’ a teşekkürlerini ileterek bu alanda çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.