YDK Giriş Sınavında Suat GÜNSEL Bursu Kazanan Öğrenciler Kurucu Rektör Dr. GÜNSEL’i Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2016, 14:59
Son Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 11:08
Yakın Doğu Koleji Giriş Sınavında Suat GÜNSEL Bursu Kazanan Öğrenciler Kurucu Rektör Dr. GÜNSEL'i Ziyaret Etti

Yakındoğu Koleji giriş sınavında başarı bursu elde eden 28 öğrenci, Kurucu Rektör Dr. Suat İ. GÜNSEL’i Rektörlük binasında ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Dr. Suat GÜNSEL bursu almaya kazanan 28 Yakın Doğu Koleji (Near East College) öğrencisi, Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay ARKAN, Müdür Baş Yrd. Alpay ERTAÇ, Müdür Muavini Ömer ÖZKAN, Sait BAKİ, Fırat DENİZ ve Ertaç UÇANER ile birlikte ziyarette bulundular.

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL kabulde yaptığı konuşmada, "Sizleri yürekten kutluyorum. Büyük bir koşunun ardından büyük başarılar elde ettiniz. Bu sadece basit bir sınav başarısı değildir aslında, neler başarabileceğinizin ilk adımını atmış oldunuz. Sizleri görmek, doya doya izlemek istedim. Gözlerinizdeki ışığı görmek istedim. Büyük işler başarmanın ilk adımını attınız. Belki siz çok heyecan duydunuz ama inanın ben de sizler kadar heyecanlıyım."

Yakın Doğu Koleji Giriş Sınavında Suat GÜNSEL Bursu Kazanan Öğrenciler Kurucu Rektör Dr. GÜNSEL'i Ziyaret Etti

Dr. GÜNSEL; "Bilmelisiniz Ki Her Biriniz Ayrı Ayrı Güzelsiniz, Çalışkansınız. Kişi Bunu Bildikten Sonra Ulaşamayacağı Hedef Yoktur."

İsterseniz dünyanın en iyi kamyon şoförü, isterseniz dünyanın en başarılı doktoru olabilirsiniz. Bunları siz kendiniz bilirseniz, çıktığınız yolda başarılı olabilirsiniz. Biz büyük bir kıta ülkesi veya bir Avrupa ülkesi değiliz. Petrol,tarım, sanayi yoktur. Bu, coğrafyanın kaderidir. Ancak Kıbrıs Türkü yüksek öğrenimi yakaladı. Herkes dünyaya sanayi ürünleri tarım ürünleri satıyor biz ise bilim satmayı başardık. Ve sizler bu bilimi üretip dünyaya satacak olan kişilersiniz. Sizler Kıbrıs Türkünün satacağı bilimin üreticisi olarak görüyorum.

Dr. GÜNSEL kendisinden örnekler vererek; "Ben 5 yaşındayken çamurdan araba yapıyordum ve bu arabaları yürütmek için yollar çizer, elime yürütürdüm. En çok beğendiğim üstü açık arabalardı. Daha sonra bir derste size bu anlattıklarım anlatıldı. 'Küçük memlekette sanayinin olmayışı' yani imkansız bir şey. Üretebilirsiniz ama satamazsınız. Arabayı üretemeyebiliriz, ama araba üretecek kişileri yetiştirebiliriz. İşte bu işi yapacak olan kişiler sizlersiniz.

Dr. GÜNSEL; "Yaptıklarınızla Değil Yapmadıklarınızla Övünün"

Ben bu güne kadar yaptığımız hiç bir şeyle övünmedim. Sadece yapmadığım şeylerle övünürüm. Bu cümleyi belki şu an anlamayabilirsiniz ama yarın elbet anlayacaksınız. Güzel olduğunuzu zeki olduğunuzu çalışkan olduğunuzu ve mükemmel olduğunuzu her birinizin nur yüzlü olduğunuzu bilin. Sonrası kendinden gelir.Yarın ülkenize bilim üretip dünyaya satan kişiler olabilirsiniz.

Ziyaretin ardından Dr. Suat İ. GÜNSEL bursunu kazanan öğrencilere başarı belgeleri Kurucu Rektör Dr. Suat İ. GÜNSEL tarafından tek tek öğrencilere takdim edildi. ardından da toplu anı fotoğrafı çekildi.

Haberin Videosu