Yakın Doğu Üniversitesi’nin Yeni Öğrencilerine Yönelik Düzenlediği Oryantasyon Günleri Devam Ediyor
Date Added: 28 Eylül 2017, 08:25
Last Updated Date:26 Kasım 2020, 12:00

Yakın Doğu Üniversitesi’nin, 2017-2018 öğretim yılında Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih edip, kayıt yaptıran yeni öğrencilerine yönelik 21 Ağustos’ta başlayan Oryantasyon, Karşılama ve Yerleştirme Günleri çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi, Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, farklı ülkelerden Yakın Doğu Üniversitesine gelen öğrencilerin üniversiteyi ve ülkemizi tanıması, uyum sağlaması amacıyla her yıl düzenlenen Oryantasyon, Karşılama ve Yerleştirme Günleri kapsamında kültürel, sosyal ve akademik etkinlikler düzenleniyor.

Kültür Turlarında, Ülkemiz En İyi Şekilde Tanıtıldı…
Oryantasyon günleri kapsamında tecrübeli rehberler ve deneyimli Öğrenci Dekanlığı Ekibi ile Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, Karpaz ilçelerine geziler düzenlendi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yeni öğrencilere tanıtıldığı gezilerde, öğrenciler ülkemizin tarihini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

Yeni Öğrenciler Kahvaltıda Buluştu…
Oryantasyon günleri çerçevesinde yeni gelen öğrenciler Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından organize edilen tanışma kahvaltısında bir araya geldiler.

Tanışma kahvaltısına, Dekanlık Takım Lideri Psikolog Çağla Akarsel ve ekip üyeleri, Genel Sekreteri Doç Dr. Yeter Tabur ve Yurtlar Müdürü Uz. Recep Uğur Arslan’la çok sayıda öğrenci katıldı.  Kahvaltı etkinliğinde Yakın Doğu Üniversitesi’nde yaşam ile ilgili söyleşi yapıldı. Söyleşide, üniversite kampusu, öğrencilere sunulan imkanlar, etkinlikler ve barınma hakkında bilgiler aktarılırken, öğrencilerin üniversite ilgili merak ettikleri sorulara cevap verildi.


Doç. Dr. Dudu Özkum Yavuz: “Öğrencileri Üniversite Yaşamıyla Tanıştırmayı, Uyum Sağlamaları Konusunda İpuçları Sunmayı ve Kaynaşmayı Amaçlıyoruz…”
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Dudu Özkum Yavuz yaptığı açıklamada, oryantasyon günleri çerçevesinde Yakın Doğu Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencileri üniversite yaşamıyla tanıştırmayı, öğrencilere bu yeni yaşamlarına uyum sağlamaları konusunda ipuçları sunmayı, içlerine girdikleri yeni ortamı tanıtmayı ve öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlamaya amaçladıklarını söyledi.

Oryantasyon günleri içerisinde Yakın Doğu Üniversitesi’nin öğrencilerine sunduğu hizmetler ve sağladığı olanaklarla, öğrencilerin her türlü hak ve sorumlulukları hakkında da yoğun bilgilendirmeler yapıldığını dile getiren Doç. Dr. Dudu Özkum Yavuz, şunları anlattı; “Oryantasyon Günleri programı öğrencilere kampüs ve kampüs olanaklarını tanıtmak ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uyum sürecinde yeni öğrencileri desteklemek amacıyla hazırlandı. Oryantasyon günleri süresince, Yakın Doğu Üniversitesi’nin yeni öğrencileri, kendileri için düzenlenen çeşitli sosyal, sportif, kültürel etkinliklere katılma; fakülteler ve bölümlerle ilgili temel bilgileri edinme; öğretim üyeleri, kampus çalışanları ve yeni arkadaşlarla tanışıp kaynaşma şansına sahip oldular.”

Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi’ni Tercih Ettikleri İçin Çok Memnun…
Doç. Dr. Özkum Yavuz; 2017-2018 akademik yılında Yakın Doğu ailesine yeni katılan öğrenciler ve velilerin, beklentilerini karşılayan bir kampüs ve çevreyle karşılaştıklarını, bu oryantasyon programları ile öğrencilerin üniversitedeki hayatlarının zenginleştirildiğini ve kolaylaştırdığımızı dile getirerek öğrencilerin Yakın Doğu Ailesine katıldıkları ve Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih ettikleri için çok memnun olduklarını söylediklerini de belirtti.


Oryantasyon Günleri ‘Yakın Doğu Üniversitesi’ne Hoşgeldiniz Partisi’ ile Sona Erecek
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen 2017-2018 Akademik Yılı Oryantasyon Programı, 29 Eylül tarihinde ‘YDÜ ‘ye Hoşgeldiniz Partisi’ ile sona erecek. Hoşgeldiniz Partisi Yakın Doğu Üniversitesi Kampusu, İş Bankası Önü Park Alanı’nda 20:30-00:00 saatleri arasında yer alacak. Dans gösterilerinin yer alacağı partide, Acustic4 Müzik Grubu ve DJ Erim de sahne alacak.