Yakın Doğu Üniversitesi’nin Yeni Nesil Mühendislerine Diplomaları Törenle Takdim Edildi
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2017, 10:56
Son Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 15:29

Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2016 – 2017 Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, törene, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin SADIKOĞLU, Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sümer ŞAHİN, Fakülte Dekanları, öğrenciler ve aileler katıldı.

Tören,Gazi Mustafa KEMAL ATATÜRK, Kıbrıs Türklerinin Lideri Dr. Fazıl KÜÇÜK ,KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf. R. DENKTAŞ ve tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Tören, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamil DİMİLLER, Araştırma Görevlisi Bahir ÇENTİNKAYA ile Derviş PAŞA, Eyip KAVALCI ve Zeki ERENKÖY’ün sunduğu müzik dinletisi ile devam etti.

Prof. Dr. ŞAHİN; “Fakültemizde 40 Farklı Ülkeden Öğrencimiz Var.”
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sümer ŞAHİN, “fakültemiz 3 Bin 500 öğrencisi ile üniversitemizin en büyük fakültesidir. 23 bölümde eğitim vermek suretiyle 13’ü İngilizce 10’u Türkçe olmak üzere eğitim veren, Kıbrıs’ın ve Türkiye’nin  en büyük fakültesidir, bununla gurur duyuyoruz. Bu bağlamda mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının da çok değerli olduğunu ifade etmek isterim.” dedi.

Prof.Dr.Sümer ŞAHİN, Mühendislik Fakültesinin 40 farklı ülkeden öğrencisi olduğunu belirterek, mezunların dünya’nın dört tarafına dağıldığını vurgulayarak, büyük fedakarlıklarla eğitim veren öğretim üyelerine teşekkürlerini sundu.Ayrıca mezun öğrencilere de seslenen Prof. Dr. Sümer ŞAHİN,  gelecek yaşamlarında başarılarının daim olmasını diledi.

Prof. Dr. Fahreddin SADIKOĞLU;İnsan Yaşamının Gözle Görünen Herşeyi Mühendislere Ait
Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahreddin SADIKOĞLU ise , “sevgili öğrenciler siz Yakın Doğu Üniversitesi’nin en büyük fakültesinden mezun oluyorsunuz. Mühendislik alanı da oldukça kutsal bir meslektir. İnsan yaşamının gözle görünen herşeyi mühendislere ait” dedi .

Prof. Dr. Fahreddin SADIKOĞLU, sağlık alanında çalışan insanların da topluma katkısının yanısıra mühendislik fakültelerinin de sağlık alanına katkısının oldukça çok olduğunun altını çizerken, genetik mühendisliği gibi alanlarının bilim için önemli olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Fahreddin SADIKOĞLU; “Hayatta İlerlemenin Bir Kaç Yolu Var, Risk Almadan Yol Almak Mümkün Değildir”
Mezun öğrencilere de seslenen SADIKOĞLU; “bugün sizin gününüz, hayatta ilerlerlemenin bir kaç yolu var, risk almadan yol almak mümkün değildir” diyerek, öğrencilere yeni yaşamlarında başarılar diledi ve Yakın Doğu Üniversitesi’nden mezun olmanın gurunu yaşamaları gerektiğini belirtti.

Müendislik Fakültesi birincisi Rida İDLİBİ ve Türk öğrenciler adına Ezgican ÇAKIR birer konuşma gerçekleştirdi.

Daha sonra Fakülte birincisi Rida İDLİBİ’ye Altın madalyası ve diploması Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fahreddin SADIKOĞLU tarafından takdim edildi.

Tören, öğrencilere diplomalarının takdim edilmesinin ardından geleneksel kep atma ile son buldu.

Haberin Videosu