Yakın Doğu Üniversitesi’nin İlköğretim ve Ortaöğretim’e Yönelik “Çevrimiçi Eğitsel Materyal Tasarımı” Başlıklı Sertifika Programı Başarıyla Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 11:12
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:42

Yakın Doğu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Müdürü Doç. Dr. Hüseyin BİCEN’in danışmanlığını yaptığı, Uz. Ahmet ARNAVUT tarafından yürütülen doktora tezi kapsamında gerçekleştirilen “Çevrimiçi Eğitsel Materyal Tasarımı” başlıklı eğitim sertifika töreni ile tamamlandı.

Törene, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU ,Uzaktan Eğitim Müdürü Doç. Dr. Hüseyin BİCEN, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI ve diğer bölüm hocalarının katılımları ile gerçekleştirildi.

“Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na Bağlı İlköğretim ve Ortaöğretim Düzeyinde Öğretmenlerden Yüksek Katılım”
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 18 Nisan’da açılışı yapılarak başlanılan ve öğretmenlere yönelik olarak geliştirilen kursun başarılı olan katılımcılara sertifikaların verilmesiyle son bulduğu belirtildi. Çeşitli okullardan öğretmenlerin ilgi gösterdiği kursa Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde öğretmenlerin katılımının oldukça yüksek olduğu belirtilen açıklamada, 7 hafta süren kurs boyunca katılımcılar çeşitli çevrimiçi materyal geliştirdiler denildi.

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, sertifika töreninde yaptığı konuşmasında; Dünya’daki medeni ülkelerin eğitim sistemlerinden bahsederek örnekler verdi ve Atatürk Eğitim Fakültesi olarak en ileri düzey ülkelerin eğitim sistemlerini inceleyip çalışmaların bu yönde gerçekleştiğine dikkat çekti.

Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU; “Bu Program Topluma Fayda Sağlayacak”
UZUNBOYLU, ana teması “Uzaktan Eğitim ve Kitlesel Açık Çevrimiçi Dersler” olan tez çalışmasınında hem Yakın Doğu ailesine hemde topluma fayda sağlaycağından bahsederken, çalışmanın güncel bir konu üzerine gerçekleşmesinden memnun olduğunu ifade etti.

Dekan Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU konuşmasını Danışman Doç. Dr. Hüseyin BİCEN’e ve doktora tez öğrencisi Uz. Ahmet ARNAVUT’un yanında kursa katılıp başarı gösteren tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek başarılarının devamını diledi ve bu tür çalışmaların devam etmesini arzuladığını dile getirdi.

Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU konuşmasının ardından sertifikaları başarılı olan katılımcılara takdim etti. Sertifika töreninin ardından danışman Doç. Dr. Hüseyin BİCEN ve doktora öğrencisi Uz. Ahmet ARNAVUT tüm katılımcılara tek tek teşekkürlerini sundu.

Sertifika töreni sırasında söz hakkı isteyen katılımcı müzik öğretmeni Nazmiye Demir ise; bu tür çalışmaların kendilerini çok memnun ettiğini ve öğrendiklerini daha kurs sona ermeden uygulamaya başladığını belirtti. Nazmiye hanımın ardından söz alan katılımcılar ise kursun devamınıda beklediklerini dile getirdiler.