Yakın Doğu Üniversitesi’nin Diş Sağlığı Alanında Fark ve Farkındalık Yaratacak Kısa Dönemli Eğitim ve Sertifika Programlarına Kayıtlar Başladı
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 11:19
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:41

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Diş Hekimliği Fakültesi 2017 – 2018 döneminde mesleki kariyerde fark yaratacak ve toplum sağlığı konusunda farkındalığı arttıracak sertifika ve kısa dönemli eğitim programlarını hayata geçirecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YABEM) ve Diş Hekimliği Fakültesi 2017 – 2018 Akademik yılında diş hekimlerine ve geleceğin diş hekimi adaylarına yönelik kısa dönemli eğitim programları düzenleyecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi akademisyen ve uzmanları tarafından yürütülecek eğitimlerin birbirinden farklı alanları içerdiği belirtildi. Kısa dönemli eğitimler ve sertifika programları 25 Eylül 2017’de başlayacak ve Yakın Doğu Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

YABEM kısa dönemli eğitim programları; Ortodonti, Protez Kullanan Bireylerde Hijyen, Diş hekimliğinde Estetik ve Diş Beyazlatmaları, Yaşlılık Diş hekimliği, Muayenehane Şartlarında Gerçekleştirilen Minör Cerrahi Operasyonlar, Radyasyonun İnsan Vücudu Üzerindeki Etkileri, Risk Faktörleri ve Radyasyondan Korunma, Diş Hekimliğinde Kullanılan Görüntüleme Teknikleri, Konik Işınlı Komputerize Tomografi (KIKT), Anne Adayları ile Bebek ve Çocukların Ağız Diş Sağlıklarının Önemi ve Korunması, Oral Hijyen Sağlanmasında Doğru Bilinen Yanlışlar, başlıklı programlar farklı alanları kapsıyor.

YABEM Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ: "Toplum sağlığını ilgilendiren bilim alanlarında düzenlediğimiz konu odaklı sertifika programları sağlık profesyonellerinin ve öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlıyor"

YABEM Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ, “Yakın Doğu Üniversitesi YABEM olarak 2017 – 2018 akademik yılında Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından tasarlanmış profesyonel gelişime yönelik kısa dönemli eğitim programlarını hayata geçirdiklerini ifade eden YABEM Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ, “Diş sağlığı yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen bir sağlık alanı. Bu alanda Diş Hekimliği Fakültemizin değerli öğretim elemanları ve uzmanları 10 yıldır ülkemizdeki ve dünyadaki sağlık kuruluşlarına değerli hekimler yetiştiriyor ve ülkemizi diş hekimliği alanında uluslararası platformlarda temsil ediyorlar. Yakın Doğu Üniversitesi olarak toplum sağlığının her alanında hem sağlık çalışanlarımızı hem de geleceğin hekimlerini en donanımlı hale getirmek için üniversite müfredatımızın dışında konu odaklı kısa dönemli eğitimlere de önem veriyoruz. Bu bağlamda fakültelerimizin ve hastanemizin toplum farkındalığını arttırmaya yönelik yürütmekte oldukları önemli faaliyetlerin yanı sıra Yaşam Boyu Eğitim Merkezimiz bünyesinde fakültelerimiz tarafından hazırlanan sertifika programlarını öğrencilerimizin ve sağlık çalışanlarımızın ilgisine sunuyoruz. Diş Hekimliği sertifika programları bu vizyon çerçevesinde Diş Hekimliği Fakültemiz ile koordine ettiğimiz kısa dönemli eğitim programlarından oluşuyor. Bu eğitim programlarında diş hekimlerinin profesyonel gelişimlerine katkı sağlamak kadar diş sağlığını korumak isteyen katılımcılarımızın bu konudaki farkındalık ve bilinçliliğini arttırmayı da hedefledik. Bu anlamda Diş Hekimliği Fakültemizin değerli öğretim üyeleri ve uzmanları “Muayenehane Şartlarında Gerçekleştirilen Minör Cerrahi Operasyonlar” gibi diş hekimlerimizi ve geleceğin diş hekimi adaylarımızı ilgilendiren spesifik eğitimlerin yanı sıra “Anne Adayları ile Bebek ve Çocukların Ağız Diş Sağlıklarının Önemi ve Korunması” ve “Protez Kullanan Bireylerde Hijyen” gibi diş sağlığının korunmasına yönelik günlük yaşam bazıda yapılması gerekenleri içeren temel eğitimleri de tasarladılar. 25 Eylül 2017’de başlayacak olan diş hekimliği kısa dönemli eğitim programlarıyla diş sağlığı konusunda hem profesyonel hem de toplumsal düzeyde önemli bir farkındalık yaratacağımıza ve bu alanda kendilerini geliştirmek isteyen katılımcılarımıza önemli bir katkı sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi kısa dönemli eğitim programlarına kayıt ve daha detaylı bilgiye www.neu.edu.tr web sayfasından, [email protected] e-posta adresinden, Yakın Doğu Enstitüsü facebook sayfasından (facebook: yakindoguenstitusu), 223 64 64 (dahili 532) ve 0533 829 97 36 telefonlardan ulaşılabilir.