Yakın Doğu Üniversitesinde “Kişilerarası İletişimde İki Yaşamsal Beceri: Dinleme ve Konuşma” Konulu Seminer Düzenledi…
Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2018, 16:44
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:41

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nde periyodik olarak her hafta düzenlenen “Üniversitede Yaşam” dersi kapsamında düzenlenen akademik etkinlikler çerçevesinde Doç. Dr. Ahmet Güneyli konuk olarak etkili iletişim üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İletişim Fakültesi Turuncu Amfi’de düzenlenen etkinlikte, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Güneyli “Kişilerarası İletişimde İki Yaşamsal Beceri: Dinleme ve Konuşma” başlığı altında bir seminer gerçekleştirdi.

Kişilerarası İletişimde İki Yaşamsal Beceri “Dinleme ve Konuşma”
Fakülte öğretim üyelerinin yanı sıra öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerde Doç. Dr. Güneyli, doğumla birlikte başlayan iletişim ihtiyacı üzerinde durarak etkili iletişim kurmak için gerekli özeliklere vurgu yaptı.

Etkili iletişim kurmak için konuşma kadar iletişimde bulunduğumuz bireyleri doğru dinlemenin önemine de işaret eden Doç. Dr. Güneyli, hayatımızın her sürecinde kişilerarası iletişimde yetişkin olarak sağlıklı iletişim kurabilmek için diyaloglarımızda çocukların ve ergenlerin kendilerine güvenlerini sağlayacak mesajlar vermesi gerektiğine dikkat çekti. Doç. Dr. Güneyli sunumu sırasında kullanılan kelimelerin özenle seçilmesinin etkili iletişim kurmakta oldukça önem arz ettiğinin de altını çizdi.

Seminer sonunda, Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç Dr. Fevzi Kasap tarafından Doç. Dr. Ahmet Güneyli’ye teşekkür belgesi takdim edildi.