Yakın Doğu Üniversitesi Yeni Öğrencileri Oryantasyon Günleri ile Karşılıyor…
Eklenme Tarihi: 08 Eylül 2019, 15:26
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 08:55

Yakın Doğu Üniversitesi’ne katılacak olan yeni öğrenciler için üniversitedeki hayatı zenginleştirmek, kolaylaştırmak ve iyileştirmek üzere 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi Oryantasyon Günleri 9 Eylül – 4 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi’ne Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, karşılama ve konaklama programı kapsamında yeni gelen öğrenciler Ercan Havalimanı ve Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde karşılanarak yurtlarına yerleştirileceği ve birbirinden farklı eğlenceli etkinliklerin Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenleneceği belirtildi.

Öğrenci Dekanlığından yapılan açıklamada, programda yeni öğrencilere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ve Yakın Doğu Üniversitesi’ni yakından tanıtabilmek amacıyla 21 Eylül 2019 tarihinde Yakın Doğu Hakkında Her Şey Söyleşi’si ve Kahvaltı etkinliği, 23 Eylül’de Kampüs Turu, 25 Eylül’de Lefkoşa Turu, 27 Eylül’de Girne Turu ve 28 Eylül’de Gazimağusa Turu ve Akustik Gece, 1 Ekim’de Açık Hava Sineması ve Karaoke gecesi, 4 Ekim’de ise Hoşgeldin Partisi etkinliklerinin gerçekleştirileceği belirtildi.

Ayrıca, düzenlenecek turlar ile KKTC’yi yeni öğrencilere tanıtmak, gerçekleştirilecek aktivite ve etkinlikler ile öğrencilerin üniversite ve çevreye uyum sürecini desteklemek, Yakın Doğu Üniversitesinin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak ve Öğrenci Kulüpleri/Birlikleri ile tanışma fırsatı da sunulacak

Yeni Gelen Öğrenciler için Yararlı Söyleşi
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı, 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi Oryantasyon Günleri Kapsamında yeni gelen öğrencilere yönelik adaptasyon süreçlerini kolaylaştırılması amacıyla 21 Eylül 2019 tarihinde ‘Yakın Doğu Hakkında Her Şey’ ve Kahvaltı adlı söyleşi düzenlenecek. Söyleşi kapsamında Yakın Doğu Üniversitesinin farklı birimlerinden sorumlu kişilerle tanışacak olan öğrenciler, kampüs hayatı ile ilgili detaylı bilgi edinme fırsatı edinecekler.

Açık Hava Sinema Gecesi Gerçekleştiriliyor…
Birbirinden farklı ve eğlenceli etkinliklerin düzenlendiği Yakın Doğu Üniversitesi Oryantasyon Günleri kapsamında, 1 Ekim 2019 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önü çim alanda Turkcell GNÇ sponsorluğunda sinema filmi gösterimlerinin yer alacağı Açık Hava Sinema Gecesi, GNÇ parti ve Kareoke gecesi gerçekleştirilecek. Bu sayede üniversiteye yeni gelen öğrenciler sosyal bir ortamda tanışıp kaynaşma fırsatını da yakalayacak. Gerçekleştirilecek olan gecede öğrenci kulüplerinin/birliklerinin tanıtımları ve daha birçok aktivite yer alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Yeni Öğrencilerine KKTC Tanıtılacak…
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Oryantasyon Programı kapsamında yeni gelen öğrencilere ve ailelerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha iyi tanıtabilmek için kültür turları düzenlenecek. 25 Eylül 2019 günü öğrencilerin eğitim hayatlarını sürdüreceği kenti daha iyi tanımaları için düzenlenecek olan bu turda öğrencilere Lefkoşa’nın tarihi ve turistik yerleri sırasıyla Barbarlık Müzesi, Büyükhan, Selimiye Camii, Arasta/Bedesten, Dr. Fazıl Küçük Anıtı, Dr. Rauf Raif Denktaş Anıtı Oryantasyon Programı’nda görevli kişiler tarafından gezdirilecek ve bilgilendirilecek.

Ayrıca yeni gelen öğrenciler için Girne bölgesine de kültür turu düzenlenecek. 27 Eylül 2019 tarihinde Girne’nin tarihi ve turistlik yerleri sırasıyla Bellapais Manastırı, Hz. Ömer Türbesi, Girne Kalesi, Girne Limanı, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Yavuz Çıkarma Plajı gezdirilecek. 28 Eylül tarihinde de Gazimağusa’nın tarihi ve turistik yerleri sırasıyla Mağusa Kalesi, Mağusa Limanı, Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Meydanı ve Zindanı Oryantasyon Programı’nda görevli kişileri tarafından gezdirilecek ve bilgilendirileceklerdir.

Hoşgeldin Partisi ile Öğrenciler Kaynaşacak…
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi Oryantasyon programı kapsamında 4 Ekim 2019 tarihinde Telsim Vodafon sponsorluğunda Hoşgeldin Partisi ile yeni kayıtlı öğrenciler sosyal bir ortamda biraraya gelerek kaynaşma şansını yakalayacaklar. Gerçekleştirilecek olan gecede öğrenci kulüplerinin/birliklerinin tanıtımları, çeşitli oyunlar, dans gösterileri, müzik grupları, konserler ve sürpriz sanatçılar yer alacak.