Yakın Doğu Üniversitesi Yeni Öğrencileri İçin Oryantasyon Günlerine Hazırlanıyor…
Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 14:48
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 11:35

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı, 2018-2019 Akademik Yılı Güz Dönemi Oryantasyon Günleri 24 Eylül – 3 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenleniyor. Yakın Doğu Üniversitesi’ne katılacak olan yeni öğrencileri ağırlamak ve Kuzey Kıbrıs’taki üniversite yaşamına alışmalarını sağlamak amacıyla organize edilen Oryantasyon Günleri kapsamında öğrenciler karşılanıp kayıt işlemleri ile yerleştirmeleri yapılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, birbirinden farklı ve eğlenceli etkinliklerin yer alacağı Oryantasyon Günlerinde, karşılama ve konaklama programı kapsamında Yakın Doğu Üniversitesine yeni gelen öğrenciler, Ercan Havalimanı ve Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde karşılanıp yurtlarına yerleştirilecek.

Yeni öğrenciler için üniversitedeki hayatı zenginleştirmek, kolaylaştırmak ve iyileştirmek amacı taşıyan Oryantasyon Günlerinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni yeni öğrencilere tanıtmak, öğrencilerin üniversite ve çevreye uyum sürecini desteklemek, üniversitesinin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla çeşitli aktivite ve etkinlikler düzenlenecek.

Oryantasyon Günleri çerçevesinde, öğrencilere 24 Eylül 2018 tarihinde “Yakın Doğu Hakkında Her Şey” söyleşisi ile Kahvaltı etkinliği düzenlenecek. Söyleşi kapsamında üniversitenin farklı birimlerinden sorumlu kişilerle tanışacak olan öğrenciler, kampüs hayatı ile ilgili detaylı bilgi edinme fırsatı edinecekler. Program kapsamında, 25 Eylül 2018 tarihinde Kampüs Turu ve Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önü çim alanda Turkcell sponsorluğunda sinema filmi gösterimlerinin yer alacağı Açık Hava Sinema Gecesi gerçekleştirilecek.


Kültür Gezileri Düzenlenecek…
Oryantasyon Programı kapsamında yeni gelen öğrencilere ve ailelerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha iyi tanıyabilmeleri için kültür turları düzenlenecek. Geziler kapsamında, 26 Eylül günü öğrencilerin eğitim hayatlarını sürdüreceği kenti daha iyi tanımaları için Lefkoşa turu yapılacak. Turda öğrencilere Lefkoşa’nın tarihi ve turistik yerleri olan sırasıyla Barbarlık Müzesi, Büyükhan, Selimiye Camii, Arasta/Bedesten, Dr. Fazıl Küçük Anıtı, Dr. Rauf Raif Denktaş Anıtı gezdirilecek. Tur programı kapsamında 27 Eylül’de ise Girne’nin tarihi ve turistlik yerleri olan Bellapais Manastırı, Hz. Ömer Türbesi, Girne Kalesi, Girne Limanı, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Yavuz Çıkarma Plajı gezdirilecek.


Hoşgeldin Partisi ile Öğrenciler Kaynaşacak…
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 2018 – 2019 Akademik Yılı Güz Dönemi Oryantasyon programı 28 Eylül tarihinde düzenlenecek Hoşgeldin Partisi ile sona erecek. Öğrencilerin üniversiteye gelişlerini kutlamak, idari ve akademik birimlerle ve öğrenci kulüpleriyle tanıştırmak için gerçekleştirilecek Hoşgeldin Partisiyle yeni kayıtlı öğrenciler sosyal bir ortamda biraraya gelme kaynaşma şansını yakalayacak. Gerçekleştirilecek olan gecede öğrenci kulüplerinin/birliklerinin tanıtımları, çeşitli oyunlar, dans gösterileri, müzik grupları ve konserler yer alacak.