Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Çağdaş Yunanca Dil Programları 15 Şubatta Başlayacak
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2016, 09:18
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 10:58

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Kısa Dönemli Eğitim programları çerçevesinde YDÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanı Dr. Şevki Kıralp yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan Çağdaş Yunanca kısa dönemli dil eğitimleri 15 Şubat 2015 tarihinde başlayacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 15 Şubat – 2 Haziran 2016 tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde gerçekleştirilecek Çağdaş Yunanca kısa dönemli dil eğitim programında katılımcılara alfabeden başlayarak dilin temel kuralları, okuma yazma anlama teknikleri öğretilerek ve uygulamalı çalışmalar yapılarak günlük hayatta kullanılan temel konuşma kalıpları ve dilbilgisi öğretilecek.

Dr. Şevki Kıralp : Modern Yunanca dilinin temel dilbilgisi ve günlük konuşmalar üzerinde durulacak
YDÜ Yaşam Boyu Eğitim Programları çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Çağdaş Yunanca Dil Eğitimi programının yürütücüsü Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanı Dr. Şevki Kıralp, Çağdaş Yunanca dil programlarının toplumun her kesiminden her yaşta katılımcıya açık olacağını belirtti. Katılımcıların bu programda temel Çağdaş Yunanca dilbilgisinin yanısıra başlangıç seviyesinde günlük konuşma pratiğine sahip olacaklarını belirten Dr. Şevki Kıralp, “Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olarak, 15 Şubat’tan itibaren Çağdaş Yunanca dil kurslarımıza başlıyoruz. Kurslarımızda Yunanca okuma-yazma, temel düzeyde konuşma ve diyalog kurma ve temel düzeyde dil bilgisi kuralları üzerine eğitim vereceğiz. Kurslarımıza katılan öğrencilerimiz Yunancayı temel düzeyde konuşabilecekler ve yazılı dile temel düzeyde hâkim olacaklardır”. dedi.

Gücem Sert: Katılımcılarımız Eğitimin Sonunda Temel Düzeyde Konuşulanı Anlayıp İletişim Kurabilecekler
Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Yunanca eğitimlerinin amacının dilin temel bilgilerini öğretmek kadar katılımcılara dili günlük yaşamlarında kullanma yeteneği de kazandırmak olduğunun altını çizen Yunanca Dili Eğitmeni Gücem Sert, “Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin Yunanca derslerinde temel düzeyde konuşulanı anlama ve temel düzeyde konuşma yeteneği

kazandırmayı hedefliyoruz. On haftalık kurs programımız çerçevesinde okuma-yazma, temel düzeyde diyalog kurma, temel düzeyde okuma parçası çözümleme, sayılar, fiiller ve sıfatlar ile ilgili ilgili dil bilgisi kuralları ve temel dil bilgisi kuralları üzerine eğitim vermeyi hedefliyoruz”. dedi.

Doç. Dr. Umut Koldaş: Dil Eğitimleri Toplumlararası Kültürel Etkileşimin Ve Profesyonel Gelişimin Önemli Araçlarıdır.
Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YABEM) Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş kurslarla ilgili yapmış olduğu açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanı Dr. Şevki Kıralp ve Yunanca Dili Eğitmeni Gücem Sert tarafından yürütülecek olan Yunanca dil eğitimi programının adadaki toplumların birbirini doğru anlaması ve etkileşimleri açısından olduğu kadar eğitime katılacakların profesyonel kariyerlerine katacağı katkı açısından da faydalı olacağını belirtti. YDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ekonomi, güvenlik, iletişim, bilişim, mimarlık, bilgisayar kullanımı gibi farklı alanlarda elliyi aşkın eğitim programını kamu kurum ve kuruluşları, toplumun değişik kesimleri ve öğrencilerle buluşturmakta olduklarının altını çizen Doç. Dr. Koldaş, Kıbrıs’ta uluslararası standartlarda yaşam boyu eğitim yaklaşımının vücut bulduğu eğitim programlarına Kıbrıs Türk toplumu’ndan ve diğer ülkelerden gösterilen talep ve ilgiden memnun olduklarını vurguladı.

15 Şubat 2016 tarihinden itibaren başlayacak olan Yunanca kısa dönemli dil eğitim programları Salı ve Perşembe günleri 18.00- 20.00 saatleri arasında 10 hafta sürecek. Eğitimler Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi D-119 No’lu sınıfta gerçekleştirilecek. Yunanca dil eğitimleri ve ve diğer Yakın Doğu Enstitüsü kısa dönemli eğitim programlarına kayıt için daha detaylı bilgiye www.neu.edu.tr web sayfasından, [email protected] e-posta adresinden, Yakın Doğu Enstitüsü facebook sayfasından (facebook: yakindoguenstitusu), 223 64 64 (dahili 532) ve 0533 829 97 36 telefonlardan ulaşılabilir.