Yakın Doğu Üniversitesi “Türk Dünyası Belgesel Film Festivali” Yönetiminde
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 11:38
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 09:48
Yakın Doğu Üniversitesi “Türk Dünyası Belgesel Film Festivali” Yönetiminde

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Tarafından Düzenlenen “Belgesel Film Yarışması” Tanıtım Filmi Yayınlandı

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından “Türk Dünyası Belgesel Film Festivali” düzenleniyor. Bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Türk Dünyası merkezli olmak üzere uluslararası çerçevede düzenleniyor. Belgesel Film Festivali kapsamında, bu yıl Türk Dünyası Belgesel Film Yarışması da gerçekleşecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Dünya Gazeteciler Federasyonu’nun Organizesi ile Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluğu, Niğde Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı, TİKA, TÜRKSOY, Yunus Emre Enstitüsü, Azerbaycan Matbuat Şurası, Türk Dünyası Gazeteciler Platformu (Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı, Avrasya Gazeteciler ve TV Yayıncıları Birliği, Dünya Genç İletişimciler Derneği, Anadolu Spor Yazarları Derneği, Dünya Gazeteciler Federasyonu, Kazakistan Türk Medeniyetleri Vakfı, Makedonya Türk Gazeteciler Birliği)’nin desteğiyle düzenleniyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Festival Yönetimi’nde yer aldı

Türk kültürü teması ile düzenlenen festivalde, KKTC adına Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL festival yönetiminde yer alıyor. Festivalin yönetiminde yer alan diğer isimler ise; Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR, Türk Dünyası Gazeteciler Platformu Dönem Başkanı Yılmaz KARACA, Türk Dünyası Gazeteciler Platformu Üyesi İbrahim ERDOĞAN olarak belirlendi.

Belgesel Film Yarışması’nın koşulları Açıklandı

Festival kapsamında düzenlenecek, Belgesel Film Yarışması jurisinde Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP’ın da yer alacağı yarışmaya başvurular, 12 Ağustos 2016 tarihine kadar yapılacak.

Yarışma ile ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Fevzi KASAP, başvuru koşulları, yarışma şartnamesi ve festival programı ile ilgili detaylı bilginin Dünya Gazeteciler Fedarasyonu’nun web sayfasından edinilebileceğini belirtti.

Haberin Videosu