Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulesi 25 Ekim’de Başbakan Hüseyin Özgürgün’nün Katılımıyla Açılıyor
Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2017, 12:07
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:28

120 eğitmen ve personelin görev alacağı  Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulesi’nin açılışı, 25 Ekim’de Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından yapılıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi kampusu içerisinde yer alan Spor Kulesi’nin açılış töreni, 25 Ekim 2017 Çarşamba günü, saat 11:30’da protokol ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleştirilecek.

Her Yaşta ve Her Branşta Spor…
Spor kulesinde, son teknoloji ürünü kardio cihazları ile fitness, step, aerobic, spining, TRX, Kangoo Jumps, Total Body, uzak doğu sporları ve daha birçok branşta hijyenik bir ortamda spor yapma imkanı sunulacak. Pilates, Yoga, Functional Balance, X Body, Zumba, Spinning, Boks, Brazilian jiu jitsu, Shotokan karate, Kettlebell, Cimnastik gibi sayısız seans gruplarının yer alacağı Spor Kulesi’ndeyaş gruplarına özel dans eğitimleri verilecek.

Spor Kulesinde, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kendi yaş grupları ile kendi yaş gruplarına özel aletlerle spor yapabilme olanağı sağlayacak özel odalarla birlikte özel seanslar da bulunacak.

Spor Kulesi’nde spor branşları yanında sporcu beslenmesi ve ürünleri ile diyetisyen hizmeti eşliğinde Çocuklar ve Bayanlara Özel Bölümler ile uygun hizmet verilecek.

Özel Gereksinimli Bireyler Unutulmadı…
Spor kulesinde özel gereksinimli bireyler de unutulmadı. Özel gereksinimli bireyler kendileri için özel olarak hazırlanan programlarla uzman eğitmenler tarafından spor yapabilme olanağına sahip olacaklar.

Sporla Sanat Birleşti…
Spor Kulesi’nin iç cephe duvarlarında, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü BaşkanıYrd. Doç. Dr. Erdoğan Ergün tarafından stencil grafiti tekniği kullanılarak sanatsal tasarımlar yapıldı.


Spor Salonlarında Nadir Bulunan Cihazlar Spor Kulesinde Yer Alacak…
Otomotiv devi Ferrari’nin tasarımcısı olan Pininfarina tarafından tasarlanıp çizilen ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen İtalyan markası Panatta ürünlerinin kullanılacağı salonda, yeni spor trendleri de yer alacak.

İleri teknoloji ile Avrupa Birliği’nde üretilmiş, İnbody, Bodyshape yürüyüş bandı ve Kriyoterapi sauna, vücut analizi cihazları ile sağlıklı zayıflama ve incelme yanında sıkılmadan spor yapabilme sağlanacak. Ayrıca, Vacu Activ Bodyshape cihaz ile renk terapisi, hava iyonizasyon, ozon tedavisi, elektro stimulasyonu, LED foto gençleştirme – kolajen, aromaterapi, vakum etkisi, infrared ısınma, activ cryo gibi uygulamalarda Spor Kulesinde yer alacak.

Spor Kulesi’nde kullanılacak INBODY 770 cihazı ile toplam vücut suyu, protein, mineraller ve vücut yağ kütlesinin ölçümleri ile vücut ağırlığı ortaya çıkarılacak. Ayrıca, kas yağ analizi, obezite analizi, ideal kilo-kas kütlesini belirleyen yalın denge, ödem ve viseral yağ alanları belirlenecek.

-180 dereceye kadar soğutulan sıvı oksijen kullanan bir sauna olan ve kilo verme, incelme,  selülit tedavisi yanı sıra immun sistem güçlendirme ve ağrı tedavilerinde kullanılabilecek Activ Cryo Sauna ile genel kondisyon güçlendirilecek.

Bayanlara özel fitness bölümünün yer alacağı Spor Kulesi’nde çocuklar içinde ayrı çocuk fitness bölümü yapıldı. Her detayın ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bu bölümde, zeminden, egzersiz aletlerine ve uzman eğitmenlere kadar her şey çocukların güvenliği için en ön planda tutuldu.

Birçok spor branşının yer aldığı Spor Kulesi’nde, hamile yogasından çocuk yogasına farklı yoga çeşitleri, sportif ve latin dansları ile düğün dansları koreografisine kadar her alanda hizmet verilecek.