Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nde Yeni Akademik Döneme Yeni Projeler ve Yeni Etkinlikler ile Başlıyor…
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2018, 14:34
Son Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 10:28


Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü” Başkanı Çetin Özen, tiyatro alanında profesyonel eğitim kadrolarıyla birlikte 2018-2019 akademik eğitim yılına, yeni etkinlik ve atölye çalışmalarıyla hazır olduklarını söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, “Tiyatro Bölümü” ile ilgili bilgiler veren Bölüm Başkanı Çetin Özen, toplumun estetik değerlerini yükseltmek, kültür yaşamına katkıda bulunmak ve üstün nitelikli sanatçılar yetiştirmek hedefiyle çağın gerektirdiği donanımları öğrencilere sağladıklarını söyledi.

Tiyatro Bölümü’ne özel yetenek sınavı ile alınan öğrencilerin 4 yıllık tiyatro eğitim programının, uygulamalı ve kuramsal derslerin yanı sıra yardımcı meslek derslerinin de program içerisinde yer aldığını aktaran Bölüm Başkanı Özen, öğrencilerin 4 yılda sahne üzerinde eğitilerek şekillendiğini ve mezun olma aşamasına geldiğini aktardı. Özel Yetenek ve becerisi olan öğrencilerin eğitim ve öğretim deneyimini, yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlarla zenginleştirecek geleceğin sahne sanatçılarını yetiştirdiklerini anlatan Çetin Özen, her yıl olduğu gibi 2018-2019 akademik eğitim yılında da etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Ses Getiren Etkinliklere İmza Atıldı…
Kendi alanında uzman olan tüm öğretim görevlilerinin yıl boyunca verdikleri eğitimin yanı sıra öğrencilerin, sahne üstü ve gerisinde gerekli alt yapılarının oluşmasına da katkı koyduğunu ifade eden Özen, 2017-2018 akademik eğitim yılında ses getiren ektilikler düzenlediklerini söyledi. Çetin Özen şunları aktardı; “ 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz “Şiir ve Müzik Dinletisi” büyük beğeni topladı. Ayrıca her yıl gelenek haline getirdiğimiz ve her yılın sonunda sahnelediğimiz, 10. Mezuniyet Oyunumuz, Amerikalı yazar, Tennessee Williams’ın kaleme aldığı, öğretim görevlilerimizden Murat Atak tarafından yönetilen ve mezun olacak olan Lisans 4 öğrencilerinin rol aldığı “SIRÇA KÜME” oyunu veliler, öğrenciler, halk ve davetliler tarafında ilgiyle izlenerek beğeni toplado ve ayakta alkışlandı.”

2018-2019 Akademik Eğitim Yılında Etkinliklerimiz Devam Edecek …
Sözlerinin sonunda, 2018-2019 akademik eğitim yılında da, “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” etkinlikleri, workshop ve akademik eğitim yılı sonunda 11.Mezuniyet Oyunu gerçekleştirileceklerini aktaran Sahne Sanatları “Tiyatro Bölümü” Başkanı Çetin Özen, “Bu çalışmalar ve sanatsal etkinlikler üniversite öğrencilerine, ailelere ve sanatsever halkımıza sunulacak” dedi.