Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezunları Diplomalarını Aldı
Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2016, 19:13
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:31
Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Mezunları Diplomalarını Aldı

"450 Mezunumuzu Bu Kutsal Sağlık Ordusunun Birer Neferi Olarak Yapmanın Onurunu Yaşıyoruz"

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi Mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Mezunları Diplomalarını Aldı

Törene, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI, YDÜ Hastanesi Yönet. Kurul. Üyesi Ahmet SAVAŞAN, Dekanlar, Öğrt. Üyeleri, Öğrenciler ve Aileler katıldı.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Tüm şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Mezunları Diplomalarını Aldı

Prof. Dr. BULAKBAŞI; "450 Mezunumuzu Bu Kutsal Sağlık Ordusunun Birer Neferi Olarak Yapmanın Onurunu Yaşıyoruz"

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI yaptığı açılış konuşmasında; "Bugün burada sizlerle birlikte her biriyle tek tek gurur duyduğum pırıl pırıl genç 450 mezunumuzu bu kutsal sağlık ordusunun birer neferi olarak yapmanın onurunu yaşayacağız. Bu onuru bizlerle paylaşmak üzere burada olduğunuz için tüm meslektaşlarım adına hepinize teşekkür ederim. Çağdaş ve kaliteli birer sağlık hizmetinin temel unsurlarından biri olan nitelikli sağlık teknikerleri sağlık hizmetinin kalite ve sürekliliğinin sağlanmasında belki de her zaman ön planda olmayan asıl oyunculardır. Onlar becerikli dokunuşları ile cihazları dile getirip şifa dağıtırken biz hekimlerinde tabiri caizse eli ayağı olurlar. Halkımıza daha iyi ve daha kaliteli sağlık hizmeti vermek ve nitelikli sağlık personeli yetiştirmek amacıyla kurulan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda 2011 yılında 2 bölüm ve 34 öğrenciyle başladığımız eğitim serüvenimizi bugün verdiğimiz 7. Dönem 450 mezunumuzla taçlandırıyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI mezun öğrencilerede seslenerek; “Sevgili öğrencilerim sizler alacağınız diploma ve edeceğiniz yemin ile şu andan itibaren birer sağlık çalışanı olacaksınız. Başarılarınız bizim gururumuz olacaktır. Mezuniyet sonrasında da sizlere öğretilen mesleki tecrübelerinizi arttırmaya yönelik eğitim uğraşınıza devam edeceğinize, kendi alanlarınızda aranan bir tekniker olacağınıza ve bu sayede de ailenizi, bizleri ve yetiştiğiniz eğitim yuvası Yakın Doğu Üniversitesi’ni her zaman gururlandıracağınıza yürekten inanıyorum. Bu vesileyle şahsım ve tüm öğretim üyeleri adına mezuniyetinizi kutluyor yeni yaşamınızın sizlere sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yolunuz açık olsun."

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Mezunları Diplomalarını Aldı

Prof. Dr. ŞANLIDAĞ; " Sizler Ulusal Değerleri Koruyarak Evrensel Değerlerle Bütünleşmiş Yaratıcı Fikir Ve Uygulamaları Ekip Çalışması İçinde Meslek Etiği İlkeleri Ile Gerçekleştirebilen Kişiler Olacaksınız.

Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ ise konuşmasında; "Sevgili mezunlar bugünden sonra meslektaşlarınız olarak sizlerde iş başında olacaksınız. Sizler ulusal değerleri koruyarak evrensel değerlerle bütünleşmiş yaratıcı fikir ve uygulamaları ekip çalışması içinde meslek etiği ilkeleri ile gerçekleştirebilen kişiler olacaksınız. Sizlerin bu hedef doğrultusunda üzerinize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum. Mesleğinizi inşa ederken atacağınız her adımda bizler hocalarınız, meslektaşlarınız olarak varlığımızla, bilgimizle, tecrübelerimizle, kalbimizle ve başarı dileklerimizle hep yanınızda olacağız. Yolunuz açık olsun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Mezunları Diplomalarını Aldı

Konuşmaların ardından Sağlık Meslek Yüksekokulu dereceye giren öğrencilerden 7. dönem birincisi Sevim ÖZDEMİR, dönem ikincisi Fatma YİĞİT ve dönem üçüncüsü Kezban AY’a, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL madalya ve diplomalarını taktim etti.

Ardından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan mezunlar tek tek sahneye çıkarak diplomalarını aldılar ve hep birlikte meslek yemini ettiler. Daha sonra havai fişek eşliğinde keplerini fırlatmalarıyla birlikte tören sona erdi.


Haberin Videosu