Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde 435 Öğrenciye Yüksek Şeref ve Şeref Belgesi Takdim Edildi…
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2019, 22:03
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:25

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 2017-2018 Bahar ve 2018-2019 Güz Dönemi Akademik Yılı’nda başarılı olarak yüksek şeref ve şeref belgesi almaya hak kazanan 435 öğrenciye düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirilen törende, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gerantoloji, Odyoloji, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümlerinden 153 öğrenciye yüksek şeref, 282 öğrenciye ise şeref belgesi takdim edildi.

Prof. Dr.Yücecan: "Temelinde Sevgi Olmayan Eğitim Başarıya Ulaşamaz…"
Belge takdimi töreninde konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Sevinç Yücecan, “Fakültemizde eğitim ve öğretim gören öğrencilerimizin %.38’i bu belgeleri almaya hak kazanmıştır.  Bu alkışlanacak büyük bir başarıdır” dedi.

Öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Yücecan; “Biz eğitim ve öğretim sistemimizde bilgilerimizi yüreklerimizi ve gücümüzü birleştirdik, başaramayacağımız bir şeyin olmadığı inancıyla hareket ettik. Yaptığımız işe sevgimizi kattık. Çünkü temelinde sevgi olmayan eğitim başarıya ulaşamaz.  Bence hangi işi yaparsan yap bu böyledir. Sonuç ortadadır. Öğrencilerimizin başarıları ile çok gururluyuz. Bu gururu, mutluluğu bugün birlikte paylaşıyoruz” diye konuştu.

Uluslararası standartlarda verdiği eğitim-öğretim ve sunduğu araştırma olanakları ile çağın gereksinmelerini karşılayan bilgi ile donatılmış, evrensel değerlere sahip “Sağlık Profesyonelleri” yetiştirmek, araştırma, eğitim ve hizmet alanlarındaki üretimini toplum yararına sunmak misyonuyla kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin uluslararası düzeyde eğitim veren bir kurum olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yücecan, fakültenin kurulduğu günden bugüne başarıdan başarıya koştuğunu söyledi.