Yakın Doğu Üniversitesi “Quality in Oncology” Kongresinde Temsil Edildi…
Eklenme Tarihi: 03 Haziran 2018, 00:57
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:39

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık ABD Öğretim Üyesi Ahmet Sami Boşnak, 32 ülkeden 6500’den fazla onkoloji eczacılığı alanında uzmanlaşmış eczacıya hitap eden Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tarafından düzenlenen “Quality in Oncology” Onkolojide Kalite konulu konferansta sözlü bildiri sundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre,

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen konferansta Ahmet Sami Boşnak, “Onkoloji Eczacılarının Eğitimi” konusunda sözlü bir bildiri sundu.

Konferansa Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi adına katılan Boşnak, fakültelerindeki klinik eczacılık faaliyetlerinin Avrupa ülkelerinde yakından takip edildiğini ve ilgi gördüğünü belirtti.

Biyolojik Kanser İlaçları Gibi Yeni Nesil İlaçların Eğitimlere Dahil Edilmesi Projesini Yürütüyor…
Aynı zamanda Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği başkan yardımcısı ve eğitim komisyonu başkanı olan Ahmet Sami Boşnak, deneyimli eczacılardan kurduğu ekiple 100 saatlik Avrupa Birliği onaylı Masterclass eğitimlerinin güncellenmesi ve biyolojik kanser ilaçları gibi yeni nesil ilaçların eğitimlere dahil edilmesi projesini yürütüyor. Boşnak, bu üst düzey eğitimlerin bilimsel içeriklerinin planlanmasında Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki deneyimlerinden yararlandığını söyledi.

Boşnak konuşmasında, Masterclass seviyesindeki eğitimlerin %60’ının gelişen teknolojinin imkanları kullanılarak internet üzerinden canlı olarak verileceğini bu şekilde 32 ülkedeki onkoloji eczacılarını kendi kliniklerinde eğitmeyi planladıklarını anlattı. Ülkenin yerel yönetmenlik uygulamalarına özel olarak planlanan eğitim programının içeriği tamamlanarak Avrupa Birliği Otoritelerine sunuldu.