Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde Bir Dünya Yıldızı ; Ayşegül Koca Resitali ve Atölyesi
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017, 15:45
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:05

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı, Uluslararası ödüllü Ayşegü Koca’yı ağırlayarak KKTC genelindeki tüm gitaristlere açık bir gitar atölyesi gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, YDÜ Rektör yardımcısı Prof.Dr. Tamer Şanlıdağ , Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ertem Nalbantoğlu, Öğretim üyesi Prof.Dr. Sibel Çoban , ve bölüm öğretim görevlilerinin katılımı ile gerçekleşen atölye çalışması, gitar anaçalgı öğretim görevlileri Dr. Erkan Sülün ve Ünal Dede tarafından organize edildi.

Ayşegül Koca’nın Atölye Çalışmasına Yoğun İlgi
Atölye çalışması, katıldığı birçok uluslararası yarışmada ödül kazanan ve 15 farklı ülkede verdiği konserlerle adını duyuran Ayşegül Koca tarafından gerçekleştirildi . Dr. Erkan Sülün moderatörlüğünde gerçekleşen atölyeye tüm bölüm öğrencileri ve öğretim elemanları da yoğun ilgi gösterdi.

Ayşegül Koca’nın Mini Konseri Büyüledi
Öğrencilerle sanatsal ve gitar anlamında çok değerli bilgiler paylaşan Koca , 1 yüksek lisans ve 3 lisans öğrencisiyle aktif olarak çalıştı. Atölye çalışmasına başlamadan önce mini bir konser veren ünlü gitarcı konserinde I.Albeniz ‘den Mallorca , F. Fossa’dan Fantasie ve düzenlemesini C. Üstüntaş’ın yaptığı İndim Yarın Bahçasına adlı eserler yer aldı.

Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’ndan yapılan açıklamada, gerek bölüm öğrencilerine gerekse Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC halkına sanatsal katkı koymaya devam edecektir denildi.