Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 22. Dönem Güz Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi…
Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2019, 20:06
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:41

Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, 2018-2019 Güz dönemi mezuniyet töreni, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Salon’da gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özsöz, bölüm başkanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ile aileler katıldığı tören , saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özsöz, dönem mezunu öğrencileri adına Sıla Taşkın, yabancı öğrenciler adına ise Omar Aldaher birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Mühendislik Fakültesi Öğretim Elemanlarından Doç. Dr. Kamil Dimililer, Derviş Paşa, Eyüp Kavalcı ve Güney Bensel tarafından müzik dinletisi yapıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Halk Dansları Topluluğu’nun törende yaptığı  gösterileri de beğeniyle izlendi.

Prof. Dr. Özsöz: “Biz Size Büyük Bir Sarayın Anahtarını Veriyoruz...”
Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özsöz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en köklü ve prestijli üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin 22. dönem güz mezunlarını yürekten kutladı.

Mezun olan öğrencilere çok çalışmanın önemini anlatan Prof. Dr.Özsöz, “Biz sizlere bir anahtar veriyoruz, bu anahtar büyük bir sarayın kapısını açmak içindir fakat bu sarayda herşey boştur bunun içini de siz çalışarak dolduracaksınız. Yaşadığımız internet çağında her türlü bilgiye kolayca erişebilirsiniz, tecrübe kazanarak devam edeceğiniz bu yolda çalışmaktan asla vazgeçmeyin ve hedefiniz daima yüksek olsun” dedi.


"Bu Yolda İlerlerken Bir Mühendis Gibi Düşünebilmeyi, Sorgulamayı ve Yılmadan Devam Etmeyi Öğrendim...”
Türkçe konuşan mezun öğrenciler adına konuşan Sıla Taşkın ise, “Zorlu bir eğitim süreci sonunda üniversite hayatımızı acısıyla tatlısıyla tamamlıyoruz bu yolda ilerlerken bir mühendis gibi düşünebilmeyi, sorgulamayı ve yılmadan devam etmeyi öğrendim öğrendiğimiz herşey için ilk olarak başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ve üzerimde emeği olan bütün hocalarıma teşekkür ederim” dedi.

“Yakın Doğu Üniversitesi'nde Eğitim Almak Övünülecek Doğru Bir Karar…”
Omar Aldaher ise, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelerek, Yakın Doğu Üniversitesi'nde eğitim almasının doğru bir karar olduğuna inandığını belirterek bununla övündüğünü söyledi.

Aldaher, “Ülkeme dönüyor olmakla heyecanlı ve buradan ayrılmakla da bir o kadar hüzünlüyüm. KKTC'de eğitim sürecimizde zorluklarla da karşılaştık ve bu zorlukları aştıkça kendimize olan özgüvenimiz yerine geldi. Öğretim elemanlarıma ve öğrenci arkadaşlarıma eğitimimizi keyifli hale getirdikleri için sonsuz teşekkürler ediyor tüm arkadaşlarıma yeni hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mesaj Gönderdi... 
Diploma törenine mesaj gönderen Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Genel Başkanı Seran Aysal ise mesajında “Bugün diplomalarını alacak mühendis meslektaşlarımı ve ailelerini tebrik eder mesleklerini meslek etiğine uygun ve bilim temelinde ve mühendislik ilkelerine bağlı olarak yürütmelerini ve kendilerine bu 3  kavramı ilke edinmelerini temenni ederim. Meslektaşlarımı ülkelerinde meslek icra etmeye başlamadan önce ilk işinizin ülkenizdeki meslek odasına kayıt olmanın olduğunu unutmayın. Odalarının faaliyetlerinde yer alarak mesleklerine ve topluma bilim ışığında yön vermesine katkı vermenin önemini bunu başarmanın yolunun da meslek örgütlülüğüne katılmalarıyla gerçekleşeceği unutulmamalıdır. Bütün meslektaşlarıma bundan sonraki özel ve mesleki yaşamlarında başarılar dilerim. birliğimizin kapıları sizlere her zaman açıktır. “ dedi.

Müzik Dinletisi le Dans Gösterisi Yapıldı...
Konuşmaların ardından Doç. Dr. Kamil Dimililer, Derviş Paşa, Eyüp Kavalcı, Güney Bensel’in müzik dinletisi ve Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Türk Halk Dansları Ekibi’nin gösterisi gerçekleştirildi. Gösterilerin ardından öğrecilere diplomaları verild. Tören geleneksel kep atma merasimi ile son buldu.