Yakın Doğu Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğrencilerinden Örnek Davranış…
Date Added: 25 Ocak 2020, 12:55
Last Updated Date:23 Kasım 2020, 15:58

Yakın Doğu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, “Neu Genetics Society” Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışta bulundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgide, Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsünde kanser hastaları yararına düzenlenen bağış kampanyası sonrasında toplanan bağışlar, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail’e yapılan ziyaret ile teslim edildi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne yapılan bağışlar, NEU Genetics Society Kulübü başkanı Ayşe Nur Uçar, kulüp üyeleri Nigal Hişmioğulları ve Nihal Güldüren tarafından düzenlenen “Lucky Dip” etkinliğinde toplandı.


Genç Beyinleri Takdir Etti…
Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismailoğlu, ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade ederek, moleküler biyoloji genetik alanında yetişmekte olan genç beyinlerin böylesine önemli bir konuda kendilerine yardımcı olmak için düzenledikleri yardım etkinliğini takdirle karşıladıklarını dile getirdi.

Öğrenciler Gurur Kaynağı…
Yakın Doğu Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı ve NEU Genetics Society sorumlu danışmanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı da, Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerinin bu çabalarının kendilerini hem gururlandırdığını hem de duygulandırdığını ifade etti. Prof. Dr. Serakıncı, geleceğin bu duyarlı gençler ile daha güvenli olduğunu dile getirerek bu tür çalışmaların artırılarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

“NEU Genetics Society”nin toplumdaki genetik sorunlara farkındalığı artırmak, öğrencileri bu alanda kendilerini geliştirmesi ve toplumsal bilgilendirme projelerinde görev almasını sağlamak amacıyla 2017 yılında kurulduğunu anlatan Prof. Dr. Serakıncı, yürütülecek aktivitelerin başında kanser ile ilgili çalışmalar geldiğini belirtti.

Çalışmalar Destekleniyor…
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Dudu Özkum Yavuz da, Öğrenci Dekanlığına bağlı “NEU Genetic Society” öğrencilerinin bu çabalarının kendilerini gururlandırdığını dile getirerek bu tür çalışmaların Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından her zaman destekleneceğini söyledi.