Yakın Doğu Üniversitesi Mezunları Kupa Zaferini Kahvaltıda Kutladı
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2017, 14:46
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:46

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın, Türkiye Kupası final maçında Bellona AGÜ’yü yenerek kupayı evine taşıması Yakın Doğu Üniversitesi mezunlarını bir araya getirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL’in, Yakın Doğu Üniversitesi Mezunlar Derneği ile kahvaltıda bir araya gelerek kupa zaferini kutladıkları belirtildi.

Kahvaltı buluşmasında, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat TÜZÜNKAN, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan Yrd. Doç. Dr. Hakan ATAMTÜRK ile Genel Koordinatör Görkem BULUNÇ hazır bulundu.

Yıllar Sonra Hatıralar Canlandı…

Kahvaltıda bir araya gelen mezunlar kupayla buluşmanın sevincini yaşarken anılarını da yad ettiler. Mezun olunan süreçten itibaren görüşme imkanı bulamayan mezunları bir araya getiren kahvaltı etkinliği, aynı sıraları paylaşan mezun kişilerin eski duygularını tekrardan yaşamalarına ve eski dostlukların hatırlanmasına vesile oldu. Kupa kutlaması vesilesi ile bir araya gelen mezunlar, görevlerinden veya mazeretlerinden dolayı etkinliğe katılamayan dönem arkadaşlarını da unutmayarak arkadaşlarına selam gönderdiler. Kupa zaferi sevincine sevgi gösterilerinin coşkusu eklendiği kahvaltı buluşmasında, mezunlar kupayla birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

“Yakın Doğu Üniversitesi Mezunları Olarak Gurur Duyduk…”

Mezunlar Derneği Başkanı Selami BAYDİLLİ, kahvaltıda yaptığı konuşmada, şampiyonluk kupası ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının zirveye ulaşmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Yakın Doğu Üniversitesi’nin hayatın her alanında olduğu gibi sportif faaliyetlerde de gelişmesinin kendilerine mutluluk ve gurur verdiğini ifade eden Dernek Başkanı Baydilli, “Öncelikle kupayı bizlere armağan edilmesine vesile olan Kadın Basketbol Takımı sporcuları, antrenörü, yöneticileri ve teknik kadroya teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yakın Doğu Üniversitesine her alanda desteğimiz her zaman devam edecektir. Takımımızın azmi, ahlakı ve başarısı ile adım adım Avrupa Kupasına yaklaştı. Bir Yakın Doğu Üniversitesi mezunu olarak, onlarla gurur duyuyoruz. İnşallah Avrupa kupasının sevincini de yaşayarak, tarihe Yakın Doğu Üniversitesinin adını yazdıracağız” dedi.