Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, YDÜ Mezunu Sivas Valisi Davut Gül’ü Makamında Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 09 Ekim 2017, 15:58
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:56

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel, 1999 YDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu Sivas Valisi Davut Gül'ü makamında ziyaret etti.

Davut Gül; Üniversitemizin Başarısı İle Gurur Duyuyoruz.”
Sivas Valisi Davut Gül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yakın Doğu Üniversitesi'nin kurucu rektörü Dr. Günsel'e teşekkür ederek,mezuniyetten sonra da Yakın Doğu Üniversitesinin her geçen gün büyüyerek çıtayı yükselttiğini, Eğitimin yanında sağlıkta, bilimde ve sporda ki başarıları yakından takip ettiğini ifade eden Gül, "Üniversitemizin başarısı ile gurur duyuyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi.

Günsel ise, "Anavatanı ve ana kıtası ile bütünlüğü sağlayabilecek en iyi enstrümanlardan birine sahip olan bir üniversiteye sahibiz. Eğitim kalitemiz iyi düzeyde. Üniversite olarak önemli çalışmalara imza atıyoruz “ dedi.

Ziyarette Sivas Valisi Davut Gül ile Dr.Suat Günsel karşılıklı olarak hediyeler takdim ettiler..

Sivas Valisi Davut Gül, Dr. Suat Günsel Onuruna Yemek Verdi
Sivas Valisi Davut Gül ,YDÜ Kurucu Rektörü Dr.Suat Günsel Onuruna bir yemek vererek , Sivas’ta bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Mezunlarını bir araya getirdi. Yemekte ayrıca Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Aydın, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şenol Bektaş'ta hazır bulundu.

Dr.Günsel yemekte yaptığı konuşmada, “Kıbrıs ve Türkiye bir bütünlük olması halinde ancak ilerleyebiliriz. Kıbrıs’ımız ki bir gemiye benziyor, Rüzgar estiğinde, fırtına olduğunda yerinden hareket etmeme şansı ancak Türkiye’siyle bütünlüğü halinde mümkündür. Eğer kökleşebilirseniz ve Türkiye ile bütünleşebilirseniz ancak o zaman sizi gelen rüzgârlar götürmemiş olur. Ve bunun tek yolunun ancak bir Ada’da üniversite olabileceğini kanaatine vardım ve yola böyle başladım. Yaptığım hiçbir şeyle övünmedim, yapmadığım şeylerle övündüm. Bütün çabalarım sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye bütünlüğü için bu gayretleri gösterdim” dedi.

Yemekte Sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen sohbette Kurucu Rektör Dr.Suat İ.Günsel, 1974 Kıbrıs Mutlu Barış Harekatına Katılan Sivas Gazilerini de Kasım ayında KKTC’nin kuruluş yıldönümü olan Cumhuriyet bayramında ağırlamaktan memnuniyet duyacağını belirtti..