Yakın Doğu Üniversitesi Kadınlar Türkiye Kupası İlk Maçına Galatasaray ile Çıkıyor
Date Added: 28 Şubat 2017, 15:10
Last Updated Date:25 Kasım 2020, 09:42
Near East University is facing Galatasaray for Women’s Turkey Cup Quarter-Final

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Türkiye Kupasında eşleştiği Galatasaray ile kupanın ilk maçına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kupa heyecanının ilk maçı, 1 Mart 2017 Çarşamba günü, saat 19:45’de İzmir, Bornova Belediyesi Spor Salonu’nda oynanacak.

Karşılaşma TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Galatasaray’ı elemesi halinde İstanbul Üniversitesi-Beşiktaş eşleşmesinin galibi ile yarı finalde karşılaşacak. Yarı final maçı ise 2 Mart’ta oynanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU; “ Sahada Hakkını Vererek Kupayı Almak İstİyoruz...”

Türkiye kupasında ilk rakip Galatasaray ile verecekleri zorlu mücadeleyi değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, iki iyi takımın sahada üstün performans göstereceği çekişme ve mücadele gücü yüksek bir maç olacağını söyledi. Zor kupa için dişli bir rakipleri olduğunu ifade eden Baş Antrenör Kalaycıoğlu, ligde üst sıralarda yer alan ve Avrupa’da da mücadele eden, başarısı ispat etmiş iki takımında bir birini elemek için baskılı savunmalarla sert bir oyun oynayacağını söyleyebilirim. Ligde rakibimizi sayı farkıyla yenmemize rağmen rakibimizin dikkate alınması gereken bir takım olduğunun bilincindeyiz. Galatasaray değerli oyunculara ve geniş rotasyona sahip bir ekip. Bizi destekleyenlere ve heyecanla kupayı bekleyenlere, bize yakışan bir mücadele izlettirmek için bütün gücümüzle, dikkatimizle maça konsantre olacağız. Rakiplerimizi bir bir eleyerek kupayı almak, sezon sonunda da lig şampiyonluğuna uzanmayı istiyoruz. Takım olarak hedefimize kilitlendik. Bu heyecanlı organizasyonda kupa için mücadele edecek bütün takımlara başarılar diliyorum” dedi.