Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın 10. Hafta Misafiri Edirne Belediyesi Edirnespor
Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2015, 19:42
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:59

Türkiye Kadınlar Basketbol süper Ligi’nde mücadelesine devam eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ligin 10. Haftasında Edirne Belediyesi Edirnespor ile karşılaşacak. Ankara Spor Salonu’nda 24 Aralık 2015 Perşembe günü saat 19:00’da oynanacak karşılaşma TRT SPOR kanalından naklen yayınlanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 24 Aralık 2015 Perşembe günü Ankara Spor Salonu’ndan oynanacak karşılaşma öncesinde Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur’un ve oyunculardan Gizem Sezer ve Tiffany Hayes’in görüşleri şöyle oldu.

Alper Durur: “Başlayan Yüksek Tempolu Süreçten En İyi Sonuçları Alarak Çıkmak İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur, ligde başarılı olmak istediklerini ve bunun için hazırlıklarını sürdürdüklerini dile getirdi. “Ligin 10. Haftası ile birlikte Ocak’ın ilk haftasına kadar yüksek bir tempo içindeyiz. Artık her hafta değil 3 gündü bir maçımız olacak. Ligde oynayan tüm takımlar iyi mücadele veriyorlar. Biz de takım olarak iyi bir mücadele veriyoruz. Edirne Belediyesi Edirnespor iyi bir yakım, ligdeki puan durumundan bağımsız olarak değerlendiriyoruz. Herkesin herkesi yenebildiği bir ligdeyiz. Bunun bilinciyle hazırlandığımız bu yüksek tempolu süreçten en iyi sonuçları alarak çıkmak istiyoruz” dedi.

Gizem Sezer: “Haftada 2 Maç Oynamak Motivasyonumuzu Artıracak”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın pivot pozisyonunda oynayan Gizem Sezer, her maça galip gelen taraf olma motivasyonu ile çıktıklarını belirtti. “Takım olarak kendimize bu sene için koyduğumuz hedeflere ulaşabilmek için her maçtan galip olarak ayrılan taraf olabilmek için hazırlanıyoruz. Ligin 10. Haftası itibariyle daha yoğun bir sürece giriyoruz. Üç günde bir yapacağımız maçların motivasyonumuzu daha da artıracağını düşünüyorum. Sadece ligdeki hedefimize odaklanmış durumdayız. Edirne Belediyesi Edirnespor maçına da yine bu motivasyonumuzla çıkacağız. Galip ayrılan taraf olmak istiyoruz” dedi.

Tiffany Hayes: “”Yüksek Tempoda Geçeceğini Düşündüğüm Edirnespor Maçından Galip Ayrılan Taraf Olmak İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın guard pozisyonunda oyanyan ve ligin sayı kraliçesi sıralamasında üçüncü olan Tiffany Hayes ise “ligde iyi bir mücadele verdiğimizi düşünüyorum. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın ligin başında koyduğu ilk 8’de olma hedefine ulaşacağına ve Avrupa’da mücadele edeceğimize inanıyorum. Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi zor ve yüksek tempolu bir lig. Bunu çok iyi biliyoruz ve her takımı ligdeki sıralamalarından bağımsız olarak düşünerek karşılaşmalara hazırlanıyoruz. Takım olarak daha sık sahada olacağız bir süre, bunun da iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Ne kadar sık sahada olursak hedeflerimize o kadar daha yaklaşıyoruz gibi hissediyorum. Edirne Belediyesi Edirnespor ile oynayacağımız karşılaşmanın da yüksek tempoda geçeceğini düşünüyorum. Sahadan galip olark ayrılmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.