Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, İstanbul Üniversitesi’ni Konuk Ediyor
Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2016, 11:00
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 11:47

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında İstanbul Üniversitesi ile karşılaşacak. Mamak Belediyesi Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma 6 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 14:00’da başlayacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 6 Şubat 2016 Cumartesi günü oynanacak karşılaşma ile ilgili Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli ve oyucunlardan Şebnem Kimyacıoğlu ile Yelena Leuchanka'nın değerlendirmeleri şöyle oldu.

İlker Gözeneli: “Yakaladığımız güzel ivmeyi devam ettirmek istiyoruz”

İstanbul Üniversitesi ile karşılaşacakları maç öncesinde değerlendirmelerde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli, bir galibiyet serisi yakalamak istediklerini belirtti. “Orduspor maçı bizim için bir dönüm noktası oldu. Bu maçta yakaladığımız ivmeyi koruyarak ve artırarak lige devam etmek istiyoruz" dedi. Takıma yapılan yeni transferlere de değinen İlker Gözeneli, "yeni transferlerimiz ile takımımız daha iyi sonuçlar alıyor. Bu da doğru transferin önemini gösteriyor. Son maçımızda sahada gördüğümüz Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, ligde güzel sonuçlar alacak bir takım. Ligdeki tüm maçlarımıza bu motivasyon ile hazırlanacağız" dedi.

Şebnem Kimyacıoğlu: “Güzel Sonuçlar Almaya Başladık, Devamını Getirmek İçin Mücadele Edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın yeni transferlerinden ve takım kaptanı Şebnem Kimyacıoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'ndan olmaktan duyduğu mutluluğu ve kendilerine koydukları hedefleri vurguladı. "Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı iyi bir takım, ligin ilk yarısında hak ettiğimiz sonuçları alamadık. Takıma gelişimde takımın başarıya olan tutkusu benim için önemli bir rol oynadı. Güzel sonuçlar almaya başladık. Bu sonuçları da devam ettirmek için tüm takım olarak çok çalışıyoruz. İstanbul Üniversitesi karşılaşmasında da sahada tüm gücümüzle mücadele edip maçı kazanmaya çalışacağız. Yüksek tempolu bir maç sonrası sahadan galip olarak ayrılmak istiyoruz" dedi.

Yelena Leuchanka: "Yeniden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nda Olmaktan Mutluyum, Elimden Geleni Yapacağım"

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne yükselmesinde büyük rol oynayan ve yeniden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'na transfer olan Yelena Leuchanka ise, "Yeniden Yakın Doğu Üniversitesi formasını giymekten mutluyum. Yakın Doğu ÜniversitesiKadın Basketbol Takımı idealleri olan bir takım. Bir takım nedenler ve şanssızlıklar dolayısı ile şuan ligde hak etmediği bir yerde. Hedefleri ve idealleri olan takımların daha ayrı bir motivasyonu vardır ve böyle takımlarda oynamak oyuncularına da daha iyisini yapmak için zemin sunar. Geçen sezon  transfer olurken de biliyordum Yakın Doğu Üniversitesi'nin hedefi olan bir takım olduğunu. Şimdi yine Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımındayım ve ligdeki mücadelemizde ben de tüm gücümü sahaya yansıtacağım ve hak ettiğimiz galibiyeti alacağız" dedi.