Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Galatasaray’ı Ağırlıyor
Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2016, 11:26
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:41

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftasında Galatasaray ile karşılaşacak. 16 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 14:00’da başlayacak karşılaşma Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda oynanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 16 Ocak 2016 Cumartesi günü oynanacak karşılaşma öncesinde Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli’nin ve takım oyuncularından Simay Karaman  ve Kelsey Bone’un görüşleri şöyle oldu.

İlker Gözeneli: “Her Maç Bizim İçin Final Maçı Niteliğinde”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli, takım olarak ligin ikinci yarısında ilk yarısında aldıkları skorlardan farklı skorlar almak istediklerini belirtti. “Takım olarak ligin en güçlü takımlarından biri olan Galatasaray ile karşılaşacağız. Her maç bizim için final maçı niteliğinde ve takım olarak maçlara gereken yoğunluğu vererek hazırlanıyoruz” dedi. “Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde oynayan tüm takımlar çok iyi, biz de iyi bir takımız. Aldığımız sonuçlar istediğimiz sonuçlar değil. İstediğimiz sonuçları almak için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Karşılaşmayı kazanmak istiyoruz” dedi.

Simay Karaman: “Sahaya Tüm Gücümüzü Koyacağız”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Simay Karaman, Galatasaray karşılaşmasına yoğun olarak hazırlandıklarını belirtti. “Galatasaray güçlü bir rakip. Bunun bilinciyle karşılaşmaya hazırlandık. Yüksek tempolu bir maç olacağını düşünüyorum. Takım olarak hak etmediğimiz sonuçlar aldık, buna son vermek istiyoruz. Galatasaray karşılaşmasında sahaya tüm gücümüzü koyacağız” dedi.

Kelsey Bone: “Karşılaşmaya Yoğun Antrenmanlar İle Hazırlandık”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Kelsey Bone ise, “Ligin ilk yarısında aldığımız sonuçları değiştirmek istiyoruz. Takım olarak iyi mücadele veriyoruz. Hakettiğimiz skorlarla sahadan ayrılmak istiyoruz. Galatasaray zor bir rakip, bunun bilinciyle yoğun antrenmanlar yaparak karşılaşmaya hazırlandık. Tüm maçlarımızda olduğu gibi yine çekişmeli ve yüksek tempoda geçecek bir karşılaşma izleteceğimizi düşünüyorum. Takım arkadaşlarım ile birlikte sahadan galip ayrılan taraf olmak için mücadele edeceğiz” dedi.