Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı EuroCup Top 16’ya İkinci Sıradan Girdi
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016, 17:32
Son Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 14:56

Yakın Doğu Üniversitesi, Alman Takımı Rutronik Stars Keltern ile Eşleşti...

FIBA Kadınlar EuroCup’ta mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, D grubunda oynadığı 6 maçı da kazanarak adını son 16 takım arasında ikinci sıradan yazdırdı.

D grubunda Olympiacos, Good Angels Kosice ve Aluvient Miskolç ile çıktığı maçları kazanan ve gruptan namağlup lider olarak çıkan Yakın Doğu Üniversitesi ikili averajla son 16 eşleşmelerine ikinci sırada girmeyi başardı.

Grup maçlarının tamamlanmasının ardından 16 eşleşmelerinin yapıldığı fikstürde Yakın Doğu Üniversitesi, Alman rakip Rutronik Stars Keltern ile eşleşti.
Eşleşmelerde ilk maçlar 19 Ocak’ta, rövanş karşılaşmaları ise 26 Ocak tarihlerinde oynanacak.

Top 16’da Yer Alan Takım Sıralaması ve Eşleşmeler

 1. Flammes Carolo Basket, Fransa
 2. Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs
 3. Galatasaray, Tükiye
 4. Spar Citylift Girona, İspanya
 5. Bellona AGU, Türkiye
 6. Virtus Eirene Ragusa, İtalya
 7. Maccabi Bnot Ashdod, İsrail
 8. TTT Riga, Letonya
 9. VBW CEKK Cegled, Macaristan
 10. Reyer Venezia, İtalya
 11. Basketball Nymburk, Çek Cumhuriyeti
 12. Cavigal Nice Basket, Fransa
 13. TSV 1880 Wasserburg, Almanya
 14. PEAC Pecs, Macaristan
 15. Rutronik Stars Keltern, Almanya
 16. Good Angels Kosice, Slovakya
(1) Flammes Carolo Basket vs (16) Good Angels Kosice
(2) Yakin Dogu Universitesi vs (15) Rutronik Stars Keltern
(3) Galatasaray vs (14) PEAC Pecs
(4) Spar Citylift Girona vs (13) TSV 1880 Wasserburg
(5) Bellona AGU vs (12) Cavigal Nice Basket
(6) Virtus Eirene Ragusa vs (11) Basketball Nymburk
(7) Maccabi Bnot Ashdod vs (10) Reyer Venezia
(8) TTT Riga vs (9) VBW CEKK Cegled

Alman Rakip ile İlk karşılaşma 19 Ocak’ta Oynanacak..

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Alman ekiple deplasmanda çıkacağı maç, 19 Ocak 2016, Perşembe günü, Keltern, Speiterlinghalle Spor Salonu’nda oynanacak.

Zafer Kalaycıoğlu: “ Top 16’da Yer Aldığımız Sıradan Memnunuz...”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer Kalayıoğlu top 16 eşleşmeleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede ikinci sırada yer almaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Baş antrenör Kalaycıoğlu, önemli hedeflerinden bir tanesine ulaşmaları ile ilgili olarak şunları söyledi; “Son maçta bizden önce oynanan maçların sonuçlarını almıştık, diğer takımların averajlarını hesapladık ve birinci veya ikinci sırada yer alabilmek için 41 fark gerekiyordu. İkinci sıraya girebildik birinci sırada yer alan takımla aramızda sadece iki sayı fark var. Avantajımız şu oldu, birinci bitirseydik grup takımımız Good Angels Kosice ile eşleşecektik ancak biz bu eşleşmeyi istemiyorduk. Dolayısıyla ikinci sırada olmaktan memnunuz. 1.2. 3. ve 4. sırada olmanın avantajı son dörde kaldıktan sonra Euroleague maçları bitecek ve Euroleague’de 5. ve 6. olan takım EuroCup’ta kalan dört takımla eşleşecek. Eurolegue takımları ile eşleşirsek ev sahibi olma avantajı elde etmiş olduk. Eğer iki EuroCup takımı eşleşirse kim yukarda bitirdiyse o ev sahibi olacak. Bizim burada En büyük rakibimiz Galatasaray. Eğer eşleşirsek ilk maçı onaların sahasında ikinci maçı da kendi sahamızda oynama şansı yakalayacağız. En önemli hedeflerimizden bir tanesi olan gruptan üst sıralarda lider çıkmayı başardık bir sonraki hedefimiz olan kupa için aynı ciddiyetle çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Top 16’ya 15. sıradan giren Rutronik Stars Keltern takımı ile eşlemelerini de değerlendiren Baş antrenör Zafer Kalaycıoğlu, Alman takımını incelediklerini ve 19 Ocak’ta karışılacakları maçta seyirci desteği sağlayarak galibiyet ile yola devam etmek istediklerini dile getirdi.