Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odasına Anlamlı Ziyaret
Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 13:57
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 15:19

Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği (KTMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası arasında, daha önce imzalanan protokol çerçevesinde, Yapı malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarına ziyaret gerçekleştirildi. İmzalanan protokol, ülkemizde mesleki ve akademik ilerleme açısından laboratuvar imkanı gibi sahip olunan imkanlar hususunda kurumlararası karşılıklı desteğin verilebilmesini kapsıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, imzalanan işbirliği protokolünün ardından, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş beraberindeki bir grup öğretim görevlisi ile birlikte, yakın tarihte akredite olmuş İnşaat Mühendisleri Odası Mehmet Göze (Asi) Yapı malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bilinçli Mühendislik Çalışmaları İçin Karşılıklı Destek Sağlanacak
Ziyarette, Kıbrıs Türk İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu ve Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, ülkemizde mesleki ve akademik ilerleme açısından laboratuvar imkanı gibi sahip olunan imkanlar hususunda kurumlar arası karşılıklı desteğin verilebilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca iki kurum arasında ileriye dönük, bilinçli mühendislik için çalışmaların devam edeceği mesajı verildi.

Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, ‘Eldeki mevcut olanaklarımızı en etkin ve verimli biçimde kullanmalıyız. Ülkemize artı değer kazandırmak için bunu yapmak zorundayız. Halen Yakın Doğu Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği Bölümünde 200’e yakın Yüksek Lisans ve Doktora öğrencisi bulunduğunu belirten Prof. Dr. Gökçekuş, Üniversitenin mevcut olanakları yanında odanın imkanlarından da yararlanmak istediklerini belirterek, kendi olanaklarımızı da oda mensuplarının hizmetine sunmaya hazırız” dedi.

İşbirliği Protkolü Çerçevesinde Odanın Teknik Donanımlarından Yararlanılacak
Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünün yaptığı ziyaretten memnuniyetini belirten Kıbrıs Türk İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu da yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, karşılıklı destek ve işbirliğinin laboratuvarda uygulanmasının mesleki ve akademik açıdan faydalı olabileceğini, laboratuvar olanaklarını kullanmak için odaya yapılacak başvuru ile laboratuvar sorumlusunun belirteceği tarihte odanın teknik donanımından yararlanmanın mümkün olduğunu belirtti.

Konuşulanların ardından oda laboratuvar sorumlusu Enver Toker tarafından laboratuvar aletleri ile yapılan işlemler hakkında bilgi verildi. Ziyaret toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.