Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu İngiliz Dil Eğitiminde Gelinen Son Teknolojiyi Uyguluyor
Eklenme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 14:58
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:16

Hazırlık Okulu Okutmanları EMPOWER Uygulama Kitabı ile İlgili Çalışmalar Yaptı
Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu okutmanları, Cambridge Üniversitesi Press eğitmenlerinden Anıl Bayar tarafından gerçekleştirilen ‘İngiliz Dili Eğitiminde Online Platformlar’ adlı eğitime katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Sarayı’nda gerçekleştirilen eğitimde 2018-2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nda kullanılması kararlaştırılan, online portal üzerinden işlenecek ve değerlendirilecek ‘EMPOWER’ kitabı ile ilgili metodoloji, müfredat ve internet üzerinden yapılması planlanan ölçme ve değerlendirme ile ilgili çalışmalar yapıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İngiliz Dili Eğitimi’nde gelinen son nokta ve teknolojinin dil eğitimindeki yeni yeri ile ilgili bilgilerini güncellemek amaçlı eğitime katılan İngilizce Hazırlık Oklu okutmanları, yeni eğitim döneminde öğrencilerin hayata geçecek teknolojik yeniliklerle karşılanacağını belirttiler.

Oldukça verimli geçen eğitimde okutmanların yeni dönemde hayata geçirilecek teknolojik yeniliklerle ilgili olarak hem kendileri hem de öğrencileri adına oldukça heyecanlı oldukları gözlendi. Kendileri birer yetişkin olarak yapmaktan sıkıldıkları şeyleri hayatlarına almadıklarını kaydeden Hazırlık Okulu okutmanları, öğrencilerini yeni dönemde böylesi renkli ve yenilikçi bir sistemle karşılayacak olmaktan büyük bir haz ve gurur duyacaklarını belirttiler.