Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu IATEFL 2017 Glasgow’da
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2017, 11:31
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:24

Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu kurumsal üyesi olduğu IATEFL (International Association of Teachers of English as a Foreign Language) Toplantısı'nda İskoçya'da temsil ediliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Bu yıl İskoçya’nın Glasgow kentinde 51.'ncisi düzenlenecek olan toplantıya 100 farklı ülkeden 2500 ingilizce öğretmeninin katılacağı bildirildi. Yaklaşık 500 konuşma, atölye çalışması ve 50 serginin yer alacağı etkinlikte Yakın Doğu Üniversitesi'ni İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Enis Sayman, Fakülte İngilizce Program Koordinatörü Aslı Kasabalı Günhan, Testing Koordinatörü Eda Aşılmaz, Müfredat ve Materyal Geliştirme Koordinatörü İnanç UÇARÖZ ve İngilizce Hazırlık Okulu okutmanlarından ELT doktora öğrencisi Gülşah TURAN'ın temsil edeceği belirildi.

İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Enis SAYMAN yaptığı açıklamada; "Geçtiğimiz akademik yıl içinde geliştirdiği ve başarıyla uyguladığı The Usage of Topic-Based Cards With Foreign Students (Temalı Konuşma Kartları) Poster Sunumu’nun IATEFL tarafından kabul edilip konferans programına dahil edilmiş olması okulumuz ve üniversitemiz adına ayrı bir gurur kaynağı olmuştur." Dedi.

Poster sunumu Müfredat ve Materyal Geliştirme Koordinatörü İnanç UÇARÖZ ve okutmanlardan ELT doktora öğrencisi Gülşah Turan tarafından gerçekleştirilecek.
İngilizce öğretimi konusunda dünyanın başta gelen, en önemli etkinliklerinden biri olan The IATEFL International Annual Conference & Exhibition 4 Nisan tarihinde başlayıp 7 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.