Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Ödüllü Film Gösterimi
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2017, 12:49
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:39

Yakın Doğu Üniversitesi, İletişim Fakültesi,  Radyo TV Sinema Bölümü;  Rotary Kulüb  tarafından düzenlenen ROFİFE Film Festivali’nde  ödül almış filmlerin yer alacağı özel bir gösterim gerçekleştirdi. St. Hillarion Rotary Kulüp tarafından  da desteklenen etkinlik kapsamında gösterimi yapılacan filmler;  yarışmaya katılan beş yüzden fazla film arasından, ödüle layık görülen filmlerden seçildi.

Yakın Doğu Üniversitesi, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 9. ROFİFE Film Festivali kapsamında ödül alan filmlerin gösterimine İletişim Fakültesi öğrencileri yanı sıra, Atatürk Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri de katıldılar.  Lise öğrencilerinin de büyük beğeni ile izledikleri filmlerin gösteriminden sonra,  konuk öğrencilere İletişim Fakültesi ve bölümleri ile bilgi de verildi.

Radyo TV Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP  gösterim öncesi yaptığı konuşmada;  kısa filmin sinema eğitiminin temelini oluşturduğunu ve bu nedenle sinemaya gönül verenleri iyi örneklerle buluşturma amacında olduklarını belirtti. Sinema kültürünün yaygınlaşması için sürekli olarak öğrencilerini ve sinema severleri  nitelikli çalışmalarla buluşturma gayretinde olduklarını belirten Kasap,  bu gösterimlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.