Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Köklere Yolculuk Belgeseli’ni Seyirciyle Buluşturdu
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2017, 14:00
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:14

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin partner kurum olarak yer aldığı “Köklere Yolculuk” projesinin belgesel filminin  gala gösterimi yapıldı.

Yönetmenliğini Sevinç Çor Baloğlu’nun üstlendiği belgeselin, önceki akşam YDÜ - İletişim Fakültesi’nde düzenlenen gala gecesine  Medya Araştırmaları ve Kültürel İletişim Derneği (MAKİ) Başkan Yardımcısı Bülent Önder, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Kemal H. SUHER  ve halkın katılım ile gerçekleştirildi.

İki Üniversitenin Ortak Çalışmasıyla Gerçekleşen Proje MAKİ Önderliğinde Yürütüldü.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, seyircinin gala gösterimine gösterdiği ilgiye teşekkürlerini sunan YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç.Dr. Gökçe KEÇECI, projede Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte partner olarak çalışmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. İki üniversitenin ortak çalışmasıyla gerçekleşen bu proje MAKİ önderliğinde yürütüldü. Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak yer almanın gurunu taşıdıklarını vurgulayan Keçeci, yönetmen Sevinç Çor Baloğlu yapımcı Su Baloğlu ve görüntü yönetmeni  İbrahim Çaltılı’ya teşekkürlerini sundu.

İki Üniversite Öğrencisi’nin Kültürel Köklerine Yaptıkları Yolculuk Perdeye Aktarıldı.

T.C Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteklediği ve Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ortak çalışmasıyla hazırlanan belgesel, iki üniversite öğrencisi’nin kültürel köklerine yaptıkları yolculuğu perdeye aktarıyor. Üniversitelerin yapım, çekim ve araştırma sürecinde yer aldığı belgesel film TRT ve BRTK’da İzlenebilecek.

Kuzey Kıbrıs’ın kent ve köylerinde  aile kökleri hakkında bilgi sahibi olan Kıbrıslılarla yapılan röportajların da yer aldığı belgesel, iki üniversite öğrencisinin araştırmalarına odaklanıyor.

Kıbrıs’ta Kalavaç, Serdarlı,  Meriç,  Gönendere, Gönyeli ve Bağlıköy’de gerçekleştirilen çekimler Türkiye’de Antalya bölgesinde devam etti. Proje Danışmanı olarak Prof Dr. Fatoş ADILOĞLU ve Doç. Dr. Gökçe KEÇECI, proje koordinatörü olarak İmge Tonyalı projede yer alırken,  YDÜ İletişim Fakültesi öğrencisi Hüseyin Dağlı ve BAÜ İletişim Fakültesi Öğrencisi Selvinaz Altunbaş kamera önü ve kamera arkasında belgeselde yer aldı.

Belgeselin Set Fotofrafçılığı Kadir Kaba’ya , kamera çekimleri Eren Yılan’a ve müziğin Serkan Alkan’a ait olduğu çalışmanın kurgusunu Görkem Koç’la Fatoş Yapıcı üstlenirken, Post Production ise GARAJ Film’e ait.  Belgeselin Kıbrıs YDÜ’nün  ardından istanbul BAÜ’de seyirciyle buluşturulacağı bildirildi.