Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Güz Mezunlarını Verdi
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2016, 15:00
Son Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 11:50

Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğrencilerinin Açmış Olduğu Güz Dönemi Proje Sergisi Gezildi.
Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi 2015-2016 güz dönemi mezuniyet töreni, İletişim Kompleksi  Turuncu Amfi’de gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre törene YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nden Prof. Dr. Orhan Çiftçi, İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe Keçeci, Bölüm Başkanları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sahneye çağrılan mezun öğrencilerin ardından, tören Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sahnede İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Teknolojisi Bölümü birinci sınıf öğrencisi Taha B. Var ve Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunlarından Gökalp Yamen’in müzik dinletisi yer aldı. Hemen ardından meslek ilkelerine bağlılık esasına dayanarak, mezunlarımız iletişimci yeminini gerçekleştirdi.

Günün anlam ve önemini vurgulayan, YDÜ  İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe Keçeci İletişim Fakültesi akademik kadrosunda enerjisiyle ve fikirleriyle farklı açı kazandıran yeni öğretim elemanlarının olduğunu belirterek, toplumsal konulara duyarlı, yaratıcı, araştırmacı ve sorgulayan bireyler yetiştirmeyi başarmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.


Doç. Dr. Keçeci, İletişim Fakültesi’nin bir önceki yılın ilerisine geçmeyi ilke edinmiş olduğunu, İletişim Fakültesi'nin yolunu açtığını ve büyüyüp geliştiğini belirterek, 2015 eğitim yılının oldukça verimli akademik bir yıl olduğunu dile getirdi.

“Akademik araştırmaların ortamını ve paylaşımını sağlaması amacıyla Center of Excellence’e bağlı olarak kurulan İletişim Araştırmaları Merkezi de öğretim elemanları ve öğrencilerimizin önemli projelerine, yayınlarına zemin oluşturmuştur.” ifadelerine yer veren Doç. Dr. Keçeci, bunun yanı sıra, İngilizce eğitim veren bölümlerin sayısını artırarak, uluslararası açılım sağlandığını ve altı farklı ülkeden öğrenci profili ile İletişim Fakültesinin çok uluslu senteze ulaşıldığını  belirtti.’’

Doç. Dr. Keçeci, geçen yıl iki ve dört yıllık programını açtıkları Film Yapımı ve Yayıncılık Bölümü’nün yanı sıra, 2015’te Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ile Görsel İletişim önlisans programlarında da eğitime başlandığını duyurdu. Ayrıca dünyadaki bir çok önemli ve saygın Üniversitenin üyesi olduğu üç büyük derneğe kabul edilen İletişim Fakültesinin, bu yıl akademik yayın sayısını hızla arttırdığını, uygulamalı çalışmalarıyla da kendinden söz ettirmeye devam ettiğini belirtti.

Son olarak mezun öğrencilere seslenen Doç. Dr. Keçeci ‘’Mezunlarımızı yürekten kutladığını belirterek, yalnızca kendini değil, diğer hayatları etkileme kararlılığında olan insanlar liderlik vizyonunu yakalarlar, bu kişilere odalar dar işler az gelir, mahallelere sığmazlar, ülkeleri aşıp dünyayı etkilemek isterler, tarih sayfaları değişimleri başlatan insanlarla doludur, onlar yapabildiyse siz neden yapamayasınız. Kendinize inanmaya devam edin asla vazgeçmeyin. Yolunuz doğruysa ve bu uğurda en iyisini ortaya koyabiliyorsanız arzu ettiklerinizin gerçekleşeceğinden kuşkunuz olmasın’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.


Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ise sözlerine ‘’Artık bir meslek sahibi oldunuz ve hayatınızı bu mesleğinizin sayesinde idame ettirecekseniz, bu nedenle mesleğinize dört elle sarılmalısınız. İletişim sektörü o kadar devasa boyutta ki mutlaka bu sektörde kendinize bir yer bulacaksınız. Mesleğinizin gerektirdiği etik kurallara gereken önemi vermelisiniz. Çok çalışmalısınız farkınızı çevrenize fark ettirmelisiniz, sorunların parçası değil çözümleyicisi olmaya gayret göstermelisiniz’’ diyerek mezun öğrencilere hayatlarında başarılar diledi.


Mezun öğrenciler adına konuşan, Fakülte birincisi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu Tarık Ferik ise hiç unutamayacağı güzel, verimli anlarının olduğunu dile getirerek, öğretim elemanları ve  arkadaşlarına sonsuz başarılar dilediğini ifade etti.

Konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları verilirken, tören geleneksel kep atma etkinliğiyle son buldu.

Törenin ardından, öğrenci ve konuklarla birlikte, Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü öğrencilerinin açmış olduğu güz dönemi proje sergisi gezildi.