Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi 5. Uluslararası Medya Çalıştayı, Yazılı Ve Görsel Medyadan Önemli İsimleri Ağırladı
Date Added: 31 Mayıs 2017, 11:20
Last Updated Date:23 Kasım 2020, 15:38

Yakın Doğu Üniversitesi 5. Uluslararası Medya Çalıştayı kapsamında, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesindeki Görsel İletişim ve Tasarım  Bölümü önderliğinde; Gazetecilik, Radyo, TV ve Sinema, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Film Yapımı ve Yayıncılık Bölümlerinin de katılımıyla söyleşi ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yönetmen Sevinç ÇOR BALOĞLU, yapımcı Su BALOĞLU, görüntü yönetmeni İbrahim ÇALTILI, Tv-program ve yayın planlama uzmanı Cavidan ÖNDER ve Medya Hukuku-Fikri Mülkiyet Hukuku Uzmanı Avukat Bülent ÖNDER, YDÜ İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek mesleki deneyimlerini öğrencilere aktardığı belirtildi.

Aynı zamanda MAKİ (Medya Araştırmaları ve Kültürel İletişim Derneği) üyesi olan konuklar, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Bahçeşehir İletişim Fakültesi partnerliğinde yürüttükleri “Köklere Yolculuk” Belgesel Film Projesinin uygulama süreci hakkında da bilgi verdi.

Söyleşinin ardından teşekkür sertifikası ve anı paketleri verildi.

“Öğrencilerimizi Mesleki Açıdan Hayata En İyi Şekilde Hazırlıyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ “Yoğun geçen eğitim sürecine paralel olarak gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarıyla, öğrencilerimizi mesleki açıdan hayata en iyi şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz. Mesleğinde başarılı olan kişileri buraya davet ederek alan tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyoruz. Önceki yıllarda da olduğu gibi bu yıl da birbirinden değerli isimleri öğrencilerimizle buluşturmanın iç huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Sinem KASIMOĞLU moderatörlüğünde, iki oturumda tamamlanan çalıştayın birinci oturumunda Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü ile Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerine, Yönetmen Sevinç BALOĞLU, Yapımcı Su BALOĞLU ve Görüntü Yönetmeni İbrahim ÇALTILI, belgesel ve sinema sektöründe ekip ruhunun önemini vurgulayıp, alana yönelik  mesleki bilgiler ve örnekler aktardılar.

Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ moderatörlüğünde gerçekleştirilen ikinci oturumda ise, Gazetecilik Bölümü ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerine ise, Program ve Yayın Planlama Uzmanı Cavidan ÖNDER ve Medya Hukuku ve Fikri Mülkiyet Hukuku Uzmanı Av. Bülent ÖNDER, yazılı ve görsel medyada telif haklarının ve film arşivlemenin önemi aktarıldı.